reklama

Berdych si v Petrohradu bez větších potíží poradil s Lorenzim a postupuje do semifinále

Tomáš Berdych na Wimbledonu 2016 Tomáš Berdych na Wimbledonu 2016 autor: Reuters
Tomáš Berdych zvládl na turnaji v Petrohradě čtvrtfinálový zápas proti Italovi Paolovi Lorenzimu, kterého porazil ve dvou setech 6:4 a 6:3. Třetí nasazený tenista na turnaji vyzve v semifinále Alexandera Zvereva.

Petrohrad - Český tenista Tomáš Berdych postoupil díky vítězství 6:4, 6:3 nad Italem Paolem Lorenzim do semifinále halového turnaje v Petrohradu. Devátý hráč světa se tento týden vrátil na okruh po měsíční pauze způsobené zánětem slepého střeva a jedna výhra ho dělí od prvního finále v sezoně.

Živě: Berdych vs. Lorenzi Živě: Berdych vs. Lorenzi Čtěte zde

Jednatřicetiletý Berdych měl utkání s Lorenzim pod kontrolou. V každém setu vzal o tři roky staršímu Italovi jednou podání, sám odvrátil jediný brejkbol, a duel uzavřel po hodině a čtvrt šestým esem, které potvrdilo "Jestřábí oko".

"Zatím jsem spokojený, jak tady hraju. V prvním utkání jsem prošel těžkým testem a zvládl jsem i druhý zápas. Postupně se zlepšuji a to je můj cíl pro nejbližší týdny. Potřebuju se dostat do rytmu," řekl Berdych v rozhovoru na kurtu.

V semifinále se třetí nasazený Berdych utká s vycházející německou hvězdou Alexanderem Zverevem. Devatenáctiletého hráče ruského původu, který je v Petrohradu nasazen jako číslo pět, Berdych ve všech čtyřech dosavadních vzájemných zápasech porazil, naposledy letos ve Wimbledonu.

"Čeká mě zase o něco těžší soupeř. Snažím se věci zjednodušit a doufám, že mi to pomůže," dodal svěřenec Chorvata Gorana Ivaniševiče, který se k němu ale připojí až na halových turnajích ve Vídni a v Paříži.

Kvůli vynechanému US Open potřebuje rodák z Valašského Meziříčí sbírat body, aby se posedmé kvalifikoval na Turnaj mistrů. Aktuálně je nejlepší český tenista na prvním nepostupovém devátém místě.

Tenisový turnaj mužů v Petrohradu (tvrdý povrch, dotace 986.380 dolarů):

Dvouhra - čtvrtfinále:

Berdych (3-ČR) - Lorenzi (It.) 6:4, 6:3.

reklama