reklama

Berdychovi se ve světě znovu nevěří. Pravděpodobně prý neporazí ani Pouilleho

Tomáš Berdych. Tomáš Berdych. autor: Reuters
Projde Tomáš Berdych do semifinále Wimbledonu? Proti Lucasi Pouillemu je sice žebříčkovým favoritem, zahraniční experti ale věští překvapení. Česká jednička podle odborníků, jako již tradičně, nenahání velký strach.

Londýn - Čeští fanoušci bystří své smysly. Tomáš Berdych proplul letošním Wimbledonem už mezi osm nejlepších hráčů a v cestě do semifinále je velkým favoritem.

Ve středu odpoledne totiž v rámci čtvrtfinále nastoupí proti největšímu překvapení turnaje, až 30. hráči světového žebříčku Francouzi Lucasi Pouillemu. Zápas můžete sledovat v online reportáži na Aktuálně.cz.

Program French Open: Plíšková byla zápas od postu jedničky, v Paříži nedosáhla na finále Program French Open: Plíšková byla zápas od postu jedničky, v Paříži nedosáhla na finále Prohlédněte zde

Zatímco tuzemští příznivci věří v postup a v následnou bitvu o finále s domácí megahvězdou Andy Murrayem, zahraniční odborníci jsou k šancím české jedničky až překvapivě skeptičtí. Berdychovi se ve světě znovu nevěří.

Pouille vyřadil Del Potra a Tomice

Odborníci vesměs narážejí na fakt, že měl Berdych s rolí favorita velké problémy už v osmifinále, když v dvoudenní válce krajanů udolal 64. hráče světa Jiřího Veselého až po pěti setech. Lucas Pouille, který v turnaji vyřadil mimo jiné Juana Martína del Potra a Bernarda Tomice, podle nich nadělá Čechovi ještě výraznější problémy.

Tenisový analytik John Lloyd pro britské BBC uvedl následující: "Normálně bych asi tipoval vítězství Berdycha, ale domnívám se, že mentálně to měl v minulých dnech hodně těžké. Zrodí se překvapení," uvedl expert.

Berdych křísí naději na grandslamový triumf. Na bláznivém Wimbledonu ho čeká překvapení turnaje Berdych křísí naději na grandslamový triumf. Na bláznivém Wimbledonu ho čeká překvapení turnaje Čtěte zde

Podobně to vidí také Američan Steve Tignor z renomovaného serveru tennis.com. "Když vidíte složení tohoto čtvrtfinále, napadne vás: Cože? Tihle dva hráči jsou pořád na turnaji?" vyjádřil se odborník. A za vítěze tipoval mladého Francouze, který teprve letos vyhrál svůj první zápas na trávě v životě.

Francouz letos poskočil o 60 míst

"Ano, Berdych má zkušenosti. Ale Pouille vypadá, že je připravený udělat skutečný průlom mezi nejlepší," vysvětlil Tignor stručně, proč českému tenistovi ve čtvrtfinále nevěří.

Na tennis.com řadí Berdycha mezi největší outsidery závěrečné wimbledonské osmičky. Výš je dokonce i 41. hráč světa a přemožitel Novaka Djokoviče Američan Sam Querrey, který hraje ve čtvrtfinále s Kanaďanem Milosem Raonicem. Zbylé dvojce tvoří Andy Murray s Jo-Wilfriedem Tsongou a Roger Federer s Marinem Čiličem.

Kvitová po vyřazení: Horší už to být nemůže, ale s tenisem nekončím, pořád věřím v návrat Kvitová po vyřazení: Horší už to být nemůže, ale s tenisem nekončím, pořád věřím v návrat Čtěte zde

Na BBC se Berdychovi příliš nevěnují, naopak o hodně víc si všímají jeho čtvrtfinálového soupeře. Legendární John McEnroe si všiml, že Pouille letos během šesti měsíců poskočil na žebříčku o šedesát míst.

Pouille je nepředvídatelný, neznámý

"Je to hráč, který má několik tváří, není dobře předvídatelný. Navíc si ho doteď nikdo moc nevšímal a v tom je jeho výhoda. To, že porazil Tomice mě překvapilo," uvedl Američan. 

Živě: Berdych - Pouille 7:6, 6:3, 6:2, Čech zvládl roli favorita a je v semifinále Živě: Berdych - Pouille 7:6, 6:3, 6:2, Čech zvládl roli favorita a je v semifinále Čtěte zde

A třetí expert britského periodika Andrew Castle souhlasil. "Je to velmi nadaný hráč, svou částí pavouka prošel jakoby v tichosti, ale velmi působivě. Má na to překvapit," uzavřel Castle.

Zda teprve dvaadvacetiletý Pouille skutečně splní roli černého koně, nebo se bude radovat zkušený třicátník Berdych, se dozvíme, pokud londýnské počasí dovolí, dnes v podvečer.

reklama