reklama

Berdychův přemožitel Chačanov porazil Pouilleho a získal v Marseille svůj druhý titul

Karen Chačanov získal v Marseille druhý titul v kariéře. Karen Chačanov získal v Marseille druhý titul v kariéře. autor: ČTK
Ruský tenista Karen Chačanov proměnil i druhou finálovou účast na okruhu ATP v zisk titulu. Na turnaji v Marseille přehrál domácího Lucase Pouilleho.

Marseille - Ruský tenista Karen Chačanov proměnil na turnaji v Marseille i druhou finálovou účast v kariéře na okruhu ATP v titul. Jednadvacetiletý hráč, jenž v semifinále vyřadil Tomáše Berdycha, porazil domácího favorita Lucase Pouilleho 7:5, 3:6, 7:5.

Pouille, jenž před dvěma týdny ovládl turnaj v Montpellier, šestý titul do sbírky nepřidal. V Marseille prohrál finálový duel stejně jako vloni, první vzájemný zápas s Chačanovem dnes ztratil po hodině a 50 minutách.

Ve čtyřhře se z prvního společného úspěchu radovali Jihoafričan Raven Klaasen a Michael Venus z Nového Zélandu. Nejvýše nasazený pár ve finále porazil Marcuse Daniella a Dominica Inglota 6:7, 6:3, 10:4.

Dvacetiletý americký tenista Frances Tiafoe vyhrál turnaj ATP v Delray Beach a slaví první titul v kariéře. O osm let staršího Němce Petera Gojowczyka, který cestou do finále vyřadil jiné tři americké hráče, zdolal 6:1 a 6:4.

Tiafoeovi se podařilo pomstít krajany za pouhou hodinu hry. Před domácími fanoušky začal skvěle, získal prvních pět gamů a pak chvíli čekal, když si Gojowczyk nechal ošetřit stehenní sval. Německého soupeře už do zápasu i díky 13 esům nepustil.

Van Uytvancková slaví v Budapešti druhý titul, ve finále přehrála Cibulkovou Van Uytvancková slaví v Budapešti druhý titul, ve finále přehrála Cibulkovou Čtěte zde

Argentinský tenista Diego Schwartzman vyhrál finále na antukovém turnaji v Riu de Janeiro nad Fernandem Verdascem 6:2, 6:3. Na cestě za druhým titulem v kariéře neztratil ani jeden set. Španělskému soupeři zároveň nedopřál oslavu double, neboť Verdasco již v sobotu vyhrál s Davidem Marrerem čtyřhru.

Pětadvacetiletý Schwartzman, jenž měří pouhých 170 centimetrů, navázal v Riu na triumf z Istanbulu v roce 2016, který rovněž dobyl na antuce. Už díky postupu do finále měl jistotu, že v novém světovém žebříčku bude poprvé patřit do nejlepší dvacítky.

Tenisový turnaj mužů v Marseille (tvrdý povrch, dotace 718.810 eur):

Dvouhra - finále:

Chačanov (9-Rus.) - Pouille (3-Fr.) 7:5, 3:6, 7:5.

Čtyřhra - finále:

Klaasen, Venus (1-JAR/N. Zél.) - Daniell, Inglot (4-N. Zél./Brit.) 6:7 (2:7), 6:3, 10:4.

Tenisový turnaj mužů v Delray Beach v USA (tvrdý povrch, dotace 622.675 dolarů):

Dvouhra - finále:

Tiafoe (USA) - Gojowczyk (Něm.) 6:1, 6:4.

Čtyřhra - finále:

Sock, Withrow (USA) - Monroe, Smith (4-USA/Austr.) 4:6, 6:4, 10:8.

Tenisový turnaj mužů v Riu de Janeiro (antuka, dotace 1,842.475 dolarů):

Dvouhra - finále:

Schwartzman (6-Arg.) - Verdasco (8-Šp.) 6:2, 6:3.

reklama