reklama

Bez odměny a ještě s pokutou. Průšvihář Kyrgios zaplatí za bezdůvodnou skreč

Nick Kyrgios Nick Kyrgios autor: Reuters
V přepočtu přes 650 tisíc korun musí oželet australský tenista Nick Kyrgios za to, že bez zjevného důvodu skrečoval po prohraném prvním setu duel 1. kola na turnaji v Šanghaji.

Šanghaj - Více než 30.000 dolarů bude stát australského tenistu Nicka Kyrgiose jeho poslední extempore na turnaji Masters v Šanghaji, kde bez zjevného důvodu po prvním prohraném setu skrečoval zápas úvodního kola. ATP mu udělila pokutu 10.000 dolarů za nesportovní chování a nedostane vyplacenou ani odměnu 21.085 dolarů za účast v prvním kole.

Video: Kyrgios v Šanghaji opět šokoval, po prvním setu ze zápasu odešel Video: Kyrgios v Šanghaji opět šokoval, po prvním setu ze zápasu odešel Čtěte zde

Dvaadvacetiletý Kyrgios, jenž je proslulý výbušnou povahou, má s chováním na kurtu problémy opakovaně. Vloni v Šanghaji odchodil zápas s Mischou Zverevem a dostal za to od ATP vedle pokuty i distanc na osm týdnů.

Během úterního duelu se Stevem Johnsonem měl Kyrgios neshody s rozhodčím na umpiru, od něhož v tie-breaku dostal po předchozím varování trestný bod. Poté co Američan proměnil setbol, zamířil Kyrgios k síti, podal soupeři i sudímu ruku, na lavičce si sbalil věci a za pískotu fanoušků zamířil do šaten.

Na sociálních sítích pak skreč vysvětlil zdravotními důvody. Trápily ho prý žaludeční problémy a bolelo ho rameno. Na zdravotní prohlídku, která by jeho tvrzení potvrdila, se ale nedostavil a přišel proto i o prize money.

reklama