reklama

Bezradná Plíšková: Kde je s Halepovou problém? Moje hra jí asi vyhovuje, chce to příště lepší los

Karolína Plíšková Karolína Plíšková autor: Reuters
Karolína Plíšková už si s Rumunkou Simonou Halepovou neví rady. Se současnou světovou jedničkou prohrála v Austrálii šestý vzájemný zápas.

Melbourne - Snad poprvé na turnaji dávala během zápasu najevo emoce. Karolína Plíšková jen bezradně kroutila hlavou nad tím, jak se jí skvěle rozehraný zápas drolí mezi prsty a Rumunka Simona Halepová si kráčí pro vstupenku do poslední čtyřky Australian Open.

Česká tenistka vedla ve středečním čtvrtfinále 3:0 a měla brejkbol na 4:0, přesto ztratila nejen první set, ale i celý zápas. 

"Nevím, co se stalo, začala jsem dobře, jí se moc nedařilo a darovala mi nějaké vlastní chyby. Ten brejkbol na 4:0 byl klíčový, kdybych ho proměnila, velmi pravděpodobně bych asi první set vyhrála," spekulovala po zápase rodačka z Loun.

Halepová poté získala neuvěřitelných devět her v řadě a česká jednička úplně odpadla. "Nemyslím si ale, že bych hrála nějak zásadně špatně. Hrály jsme dlouhé výměny a ona dobře četla mou hru. Můj servis bohužel nebyl moc efektivní," dodala.

Ve vzájemné bilanci si tak Plíšková pohoršila už na 1:6 a kromě jediného triumfu ve Fed Cupu stále hledá na šestadvacetiletou Rumunku recept.

"Nevím, v čem je problém, asi s ní budu muset příště hrát nějak jinak. Podvědomě cítím, že jí moje hra vyhovuje. Využívá rychlosti mých úderů, nemusí dávat do úderů žádnou energii a já jsem ta, co musí běhat," myslí si o rok mladší hráčka.

Po osmifinále proti krajance Barboře Strýcové šla Plíšková spát až v sedm ráno, ale pak měla den volna, takže na únavu se nechce vymlouvat.

Nechci být negativní, čtvrtfinále je dobrý výsledek

"Myslím, že to nic neovlivnilo. V téhle fázi turnaje tu nikdo není stoprocentní. Ale šla jsem spát opravdu pozdě, tyhle noční zápasy by se měly zrušit," uvedla bývalá světová jednička.

V Melbourne tak končí ve stejné fázi jako v loňském roce, kdy prohrála ve čtvrtfinále s Mirjanou Lučičovou Baroniovou. "Nechci být negativní, dojít do poslední osmičky na grandslamu pro mě není špatný výsledek, i když jsem cítila, že bych tu mohla postoupit i dál."

Stopku jí ale vystavila soupeřka, která ji už loni připravila o postup do finále na French Open a asi na okruhu není hráčka, kterou by měla za protivnici méně ráda.

"Příště by bylo dobré mít lepší los. Měla jsem dvě Češky za sebou, obzvlášť zápas s Bárou mě stál spoustu sil. A pak přišla Simona, která je pro mě jednou z nejtěžších protivnic," připomněla Plíšková.

Sama si také zavěštila, kdo by mohl turnaj v Melbourne letos vyhrát. "Nemyslím si, že by tu Simona vyhrála. Kerberová tu má podle mého ještě větší formu," prohlásila.

Plíšková byla v němém úžasu, Halepová na kurtu řádila. Tak skončila v Austrálii česká jednička Plíšková byla v němém úžasu, Halepová na kurtu řádila. Tak skončila v Austrálii česká jednička Prohlédněte zde
reklama