reklama

Bizarní záběry z French Open. Dospělí muži kradou dětem z rukou tenisové suvenýry

Německý tenista Oscar Otte. O jeho ručník byla rvačka Německý tenista Oscar Otte. O jeho ručník byla rvačka autor: Reuters
Děti nadšeně čekající na podpis nebo dokonce suvenýr od tenisových hvězd jsou na grandslamovém Roland Garros každodenním obrázkem. Občas se ale mezi ně vloudí dospělý, bažící po cenném artefaktu tak zoufale, že neváhá okrást dětského fanouška přímo před zraky samotného hráče, zaplněného stadionu i televizních kamer.

Podobný bizarní incident už se během letošního ročníku antukového French Open odehrál dvakrát. Nejprve po utkání druhého kola mezi Rogerem Federerem a Němcem Oscarem Ottem.

Právě poražený outsider chtěl jednoho z malých příznivců odměnit milou pozorností, letící ručník ale zpozoroval vedle stojící chlapík a vyrval jej dítěti z rukou. Otteho událost zjevně zaskočila, do konfliktu se ale nepouštěl a dětskému fanouškovi raději podal další ručník.

V pondělí se situace opakovala na dvorci Suzanne Lenglenové. Hlavní role opět hráli hamižný muž a letící ručník.

Americká hvězda Madison Keysová, která právě postoupila do čtvtfinále přes Češku Kateřinu Siniakovou, jen s nechápavými gesty sledovala, jak dospělý fanoušek neurvale obral malou dívku a ještě menšího chlapce.

I Keysová dětem sprostou krádež vynahradila. Prostřednictvím Twitteru pak prozradila, že si pachatele velmi nevkusného činu našla a řádně mu vyčinila přímo z očí do očí. 

reklama