reklama

Blíží se Laver Cup. Organizátoři vyhlížejí příjezd hvězd a finišují s přípravami

Roger Federer a Tomáš Berdych v Praze Roger Federer a Tomáš Berdych v Praze autor: Milan Kammermayer
Držitelé 55 grandslamových titulů se sejdou při Laver Cupu v Praze a přímo úměrná kvalitě osazenstva je i příprava na premiérový ročník tenisového souboje týmu Evropy s výběrem světa. Vladimír Šafařík už zajišťoval organizaci finále Davisova poháru i Fed Cupu, ale exkluzivní Laver Cup vše převyšuje. "Je hodinářskou prácí, aby všechno zapadlo. Doufám, že se nám podaří, protože to je největší a nejnáročnější akce, co jsme kdy dělali," řekl Šafařík, ředitel České sportovní, která je s O2 arenou lokálním promotérem Laver Cupu.

Praha - Na blížící se Laver Cup, akci která do pražské O2 Areny přiláká hvězdy evropského i světového tenisu, se organizátoři v čele s Vladimírem Šafaříkem nyní chystají prakticky nonstop. 

Tenisový turnaj hvězd v Praze bude bez Raonice. Místo něj přijede bouřlivák Kyrgios Tenisový turnaj hvězd v Praze bude bez Raonice. Místo něj přijede bouřlivák Kyrgios Čtěte zde

"Při Davis Cupu a Fed Cupu je jasné, co a jak se dělá, jaké jsou přesné potřeby, ale tady jde o první ročník a vše se tvoří za pochodu. Na začátku jsme úplně nevěděli, o čem to přesně bude. Postupně to nabývá ohromných rozměrů," uvedl Šafařík. Velký důraz se klade na bezpečnost v hale a jejím okolí.

Akce pořádaná jako pocta australské tenisové legendě Rodu Laverovi se v O2 areně uskuteční už příští týden od pátku 22. do neděle 24. září.

Kapitánem Evropy je Švéd Björn Borg a v týmu má mimo jiné autora myšlenky Laver Cupu Švýcara Rogera Federera, Španěla Rafaela Nadala a Tomáše Berdycha. Američan John McEnroe vede světový výběr a z lavičky bude koučovat třeba Argentince Juana Martína del Potra, Američana Sama Querreyho a Australana Nicka Kyrgiose.

"Jsou to týmy plné hvězd s obrovskou pozorností a to se přenáší na veškeré sféry organizace," řekl Šafařík. Na přípravách se podílí několik stovek lidí, je vyblokováno 27 hotelů a akreditováno přes 400 zástupců médií.

S úpravou haly a okolí se začalo již ve čtvrtek 8. září a hotovo bude příští úterý. Před O2 arenou roste tréninková hala s prosklenou stěnou, aby fanoušci viděli hráče. Proměnou projdou i šatny. "Všude, kde se budou hráči pohybovat, se prostory změní skoro k nepoznání. I my se těšíme, jak budou vypadat, protože to navrhuje londýnská designérská skupina," řekl Šafařík. Stále tajná je barva kurtu.

Pro diváky budou upraveny tribuny v prvním patře, aby se ocitli blíže k dění na kurtu. Ještě stále lze koupit lístky ve všech kategoriích, které se uvolnily z blokací.

Šafařík a jeho tým pracují dvacet hodin denně, aby je třeba devatenáctinásobný grandslamový vítěz Federer na konci pochválil. "Být u zrodu takové akce je čest, ale na druhou stranu se těším, až to dobře dopadne a bude klid," řekl Šafařík.

reklama