reklama

Boris Becker uvažuje o prodeji svých wimbledonských trofejí, je na dně

Německá tenisová legenda Boris Becker. Německá tenisová legenda Boris Becker. autor: Reuters
Boris Becker vážně uvažuje o prodeji svých wimbledonských trofejí v hodnotě pohybující se okolo sedmi milionů eur. Chce tak částečně vyřešit své finanční problémy, do nichž se dostal vinou nákladného rozvodu a řady neúspěšných obchodních projektů.

Praha - Chcete mít doma trofej z Wimbledonu? Již brzy budou podle německého deníku Stern na prodej poháry, které na nejslavnějším tenisovém turnaji planety získal v letech 1985, 1986 a 1989 německý tenista Boris Becker.

McEnroe v ráži. Djokovič podle něj s vírou v mír a lásku ztratil instinkt zabijáka McEnroe v ráži. Djokovič podle něj s vírou v mír a lásku ztratil instinkt zabijáka Čtěte zde

Becker se podle německého týdeníku snaží prodejem wimbledonských trofejí získat peníze na umoření dluhů, do nichž se dostal vinou rozvodu i neúspěchu při podnikání.

Stern spočítal, že německému tenistovi z původního majetku v hodnotě 35 milionů liber, což by při současném kurzu dělalo přibližně miliardu korun, zbylo jen něco okolo 540 tisíc eur, tedy zhruba třináct a půl milionu korun.

Becker si zároveň vypůjčil dva miliony liber (28 milionů korun) od britského miliardáře Johna Caudwella, spoluzakladatele telekomunikační společnosti Phones 4U.

Caudwellova dcera v minulosti pracovala jako osobní asistentka v Beckerově londýnské kanceláři a tento fakt bývalému tenistovi v jeho tíživé finanční situaci velmi pomohl.

Tenistovy dluhy mají podle Sternu dosahovat astronomické částky 54,4 milionu liber, tedy zhruba jeden a půl miliardy korun. Velkou část z nich dluží svému dlouholetému obchodnímu poradci Hansi-Dietrovi Clevenovi.  

Z prodeje wimbledonských trofejí si Becker slibuje zisk přibližně sedm milionů eur, tedy asi 175 milionů korun.

Ruku Kvitové chtěl v Paříži vidět i Becker, Navrátilová se málem rozbrečela Ruku Kvitové chtěl v Paříži vidět i Becker, Navrátilová se málem rozbrečela Čtěte zde
reklama