reklama

Bouřlivák Kyrgios zase řádil. Tři dny po získaném titulu odchodil zápas a hádal se s diváky

Nick Kyrgios Nick Kyrgios autor: Reuters
Australský tenista Nick Kyrgios před třemi dny získal na turnaji v Tokiu titul, na masters v Šanghaji ale ukázal svoji stinnou stránku. Zápas s Mischou Zverevem doslova odchodil, přičemž se dostal do slovních potyček s diváky, kterým se viditelně nelíbilo, že zápas naprosto vypustil.

Šanghaj - Pořádnou ostudu si na masters v Šanghaji uřízl jednadvacetiletý australský tenista Nick Kyrgios. Známý bouřlivák zjevně vypustil zápas druhého kola s Mischou Zverevem, za což se mu dostalo kritiky jak ze strany fanoušků, tak rozhodčího Ali Niliho.

Všichni totiž jen hodně těžce nesli výměny podobné této, kterých během zápasu Kyrgios předvedl několik.

Australský bouřlivák přitom v neděli slavil titul na tenisovém turnaji kategorie 500 v Tokiu a vypadl jako žhavý kandidát na jedno z posledních míst na blížícím se Turnaji mistrů. Jenže již po včerejším zápase proti Samu Querreymu, který vyhrál 6:4, 6:4, Kyrgios prohlásil, "že se nudí".

A stejně tak to vypadalo i v dnešním utkání druhého kola. Kyrgios měl mimořádně slabý první servis, hned několikrát výměnu zcela vypustil a snažil se popohnat rozhodčího, aby zápas co nejvíce urychlil a mohl jít do sprch.

Sudí Nili mu přitom jeho chování na kurtu v jedné chvíli vyčetl. "Takhle nemůžeš hrát," sdělil Kyrgiosovi. "Tohle je profesionální turnaj, musíš se snažit hrát každý míč. Jako profesionál."

Podívejte se na videu, jak domlouvá rozhodčí Ali Neli Nickovi Kyrgiosovi během zápasu s Mischou Zverevem. Podívejte se na videu, jak domlouvá rozhodčí Ali Neli Nickovi Kyrgiosovi během zápasu s Mischou Zverevem.   Přehrajte zde

Jenže aktuálně třináctý hráč žebříčku zkrátka ve středu na tenis neměl náladu. "Zkus si to hrát sám, když jsi tak dobrý. Proč nehraješ na Tour, když jsi tak dobrý?" pustil se během zápasu do jednoho z fanoušků, kterým se nelíbil jeho vlažný přístup. Ostatně fanoušci v aréně na Australana hned několikrát během zápasu hlasitě bučeli.

"Nikomu nic nedlužím," reagoval Kyrgios. "Víte, že jsem nepředvídatelný. Takže když jste si na mě koupili lístek, víte, že riskujete. Ta volba je vaše, já budu spát klidně."

Alespoň po zápase, který za 48 minut prohrál 3:6, 1:6, Kyrgios zdá se přišel ke smyslům, neboť publikoval na svém oficiálním Twitterovém účtu příspěvek, ve kterém se za své chování omluvil.

Kyrgios je svým divokým jednáním na kurtu pověstný. Loni v Šanghaji dostal tučnou pokutu za nadávky, předtím zase nesměl měsíc hrát kvůli tomu, že měl v zápase se Stanem Wawrinkou sexuální narážky na jeho partnerku.

reklama