Bouzková proháněla i jedničku, nakonec ale ve finále padla a první titul nezískala

9. 3. 2020 6:29
Tenistka Marie Bouzková titul na turnaji v mexickém Monterrey nezískala. Jednadvacetiletá Češka prohrála ve svém premiérovém finále na okruhu WTA po tříhodinové bitvě s nejvýše nasazenou Elinou Svitolinovou z Ukrajiny po setech 5:7, 6:4 a 4:6.
Marie Bouzková
Marie Bouzková | Foto: Reuters

Vítězka juniorky na US Open z roku 2014 Bouzková se díky účasti ve finále dostane ve světovém žebříčku poprvé do padesátky.

V novém vydání dvouhry by pražská rodačka měla figurovat na 47. příčce, zatímco před rokem byla 130.

Bouzková cestou do finále neztratila ani set a hned první hra ukázala, jak tuhý boj o titul fanoušci uvidí. Češka vzala světové sedmičce po jedenácti minutách servis, ale soupeřka srovnala na 2:2 a o úvodní set Bouzková přišla po chybě z bekhendu ve dvanácté hře.

Ve druhém setu Bouzková v dlouhých a intenzivních výměnách Svitolinovou přehrávala a sadu rozhodla brejkem na 4:3.

Do rozhodující sady vstoupila Bouzková brejkem, ale pak vítězka Turnaje mistryň z roku 2018 Svitolinová získala čtyři hry v řadě. Za stavu 2:5 ještě Bouzková získala dva gamy, ale poté ji při prvním mečbolu donutila soupeřka chybovat po povedeném zkrácení.

"Byla jsi v závěru silnější," gratulovala Bouzková Svitolinové. "Byla to úžasná bitva. Marie bojovala a utkání mělo vysokou úroveň. Neexitovala lehká hra. Fanoušci z nás dostali to nejlepší," řekla Svitolinová.

Bouzková, kterou trénuje španělský kouč Cristian Requeni, si za účast ve finále připsala na konto 21.400 dolarů, přes 477 tisíc korun.