reklama

Bouzková v krizi. Vyčerpaná Češka plakala, padla v jedné z nejdelších bitev historie

Marie Bouzková Marie Bouzková autor: Reuters
Ještě v březnu vypadalo všechno růžově. Tenistka Marie Bouzková se podle očekávání drala do nejlepší světové padesátky. Talentovaná Češka bez výraznějších výkyvů pokračovala v cestě do nejužší světové špičky. Pak ji ale zastavila táhlá krize, která vyvrcholila na aktuálním významném turnaji v kalifornském Indian Wells.

V jejích očích se zračila bolest a zklamání. Bouzková v Indian Wells absolvovala téměř čtyři hodiny dlouhou šichtu, dostala se na hranici vyčerpání a během jedné výměny dokonce upadla a delší dobu zůstávala ležet na kurtu.

Další český zázrak, Bejlek v patnácti rozebírá dospělé. Mimořádné, žasne Novák Další český zázrak, Bejlek v patnácti rozebírá dospělé. Mimořádné, žasne Novák Čtěte zde

Nevídané vypětí nakonec sice ustála a předvedla obdivuhodný comeback do zápasu, ten jí ale po pokaženém dramatickém závěru nepřinesl žádnou odměnu.

Česká tenistka žijící a trénující v Bradentonu na Floridě dohrávala bitvu prvního kola takzvaného "pátého grandslamu" se slzami v očích. 

Italské kvalifikantce Martině Trevisanové podlehla po setech 4:6, 7:6, 4:6. Časomíra se po závěrečném mečbolu zastavila na údaji 3 hodiny 52 minut.

Šlo o druhý nejdelší ženský zápas sezony a o sedmý nejdelší v celé historii otevřené tenisové éry.

Nejdelší ženské duely v open éře:

Bouzková si ale zápis do tenisových dějin vychutnat nemohla. Naopak hořce skousávala další z dlouhé řady nezdarů.

Třiadvacetiletá pražská rodačka prohrála už počtrnácté v ročníku v prvním kole, v žebříčku spadla na konec první stovky.

Její sezónní bilance po slibném startu vypadá tristně: šestnáct výher, jednadvacet porážek.

Od února, kdy došla na menším turnaji v Melbourne až do finále, přičemž porazila třeba grandslamovou vítězku Biancu Andreescuovou, a následně v oblíbené mexické Guadalajaře dobyla semifinále, se Bouzkové ani trochu nedaří.

Jen dvakrát od té doby dokázala vyhrát dvě utkání po sobě, jinak kupí jednu porážku za druhou.

"Člověk se pořád učí," napsala nedávno na sociální sítě a vyjádřila odhodlání se s tenisovou krizí poprat. 

Mečbol pro Trevisanovou:

reklama