Fruhvirtová vyhrála mistrovství světa juniorů. Na mladou Češku je hrdý i kouč Sereny

mih mih
3. 2. 2020 11:27
O jejich talentu se v tuzemsku mluví už dlouho, ale jméno si začínají budovat už i ve světě. Brenda Fruhvirtová o víkendu napodobila úspěch sestry Lindy a vyhrála prestižní tenisový turnaj Les Petits ve francouzském Tarbes. Jsou tak prvními sestrami, které neoficiální mistrovství světa do 14 let v historii vyhrály.
Brenda Fruhvirtová
Brenda Fruhvirtová | Foto: ČTK

Je jí teprve 12 let, ale v prosincové České extralize potrápila i zkušenou Kateřinu Siniakovou. Nyní se Brendě Fruhvirtové povedl další úspěch. Ve finále 38. ročníku turnaje Les Petits přehrála Američanku Clervie Ngounoue 6:0, 3:6, 7:5.

Obě finalistky se připravují v akademii trenéra Sereny Williamsové Patrika Mouratogloua v Nice. Francouzský kouč tak ihned přispěchal s gratulací a příspěvkem na sociálních sítích.

"Jsem hrdý, že finále Les Petits hrají dva hráčky naší akademie," uvedl na Instagramu Mouratoglou a do stories přidal i představovací video Češky.

O dva roky starší Linda Fruhvirtová ovládla stejný podnik v loňském roce. I když už má turnaj, které je neoficiálním mistrovství světa do 14 let, vítězství tu slavily pozdější velké hvězdy světového tenisu jako Kim Clijstersová, Anna Kurnikovová nebo Rafael Nadal.