reklama

Britská tenisová hvězda přežila masakr v Las Vegas. Znělo to jako ohňostroj, řekla

Laura Robsonová, britská tenistka. Laura Robsonová, britská tenistka. autor: Reuters
Třiadvacetiletá Laura Robsonová se v noci na pondělí ocitla přímo v epicentru největšího masakru střelnou zbraní v dějinách Spojených států.

Las Vegas - Čtyřiašedesátiletý Stephen Paddock se v noci na pondělí zabarikádoval ve 32. patře hotelu Mandalay Bay, a než se sám zastřelil, stihl automatickou zbraní zabít 59 posluchačů countryového koncertu a dalších 527 zranit.

Nejhorší masakr střelnou zbraní v dějinách USA. Střílel multimilionář, který jezdil utrácet do kasin Nejhorší masakr střelnou zbraní v dějinách USA. Střílel multimilionář, který jezdil utrácet do kasin Čtěte zde

Na místě tragédie se zcela pochopitelně rozpoutal chaos a panika. Chvíle hrůzy prožila také britská tenistka Laura Robsonová. Třiadvacetiletá hráčka o tom, že masakr v Las Vegas přežila, informovala fanoušky prostřednictvím sociální sítě.

"Jsem v pořádku," napsala na svém Twitteru. Reagovala tak na dotazy fanoušků, kteří si o tenistku dělali starosti. Ta totiž pár hodin před útokem sdílela fotku z místa koncertu.

"Byli jsme tam… V první chvíli to znělo jako ohňostroj, pak najednou začali všichni utíkat. Bylo to děsivé," popsala bývalá světová sedmadvacítka, momentálně hráčka třetí stovky žebříčku.

"Všichni jsme v šoku. Můj kamarád, který byl hlouběji v davu, se snažil pomáhat postřeleným obětem," dodala Robsonová.

Střelba do fanoušků country festivalu Route-91 Harvest započala kolem půl jedenácté večer. Na místo okamžitě zamířila speciální jednotka SWAT, která útočníka nalezla ve 32. patře, kde střílel z hotelového pokoje. Dveře vyrazila výbušninou, Paddock už byl ale mrtvý. Na místě se našlo třiadvacet střelných zbraní.

Trumpova doposud největší výzva. Američany ale po krvavém masakru v Las Vegas usmířit nedokáže Trumpova doposud největší výzva. Američany ale po krvavém masakru v Las Vegas usmířit nedokáže Čtěte zde
reklama