reklama

Byl jsem nežádoucí osobou, o to je titul sladší, radoval se Djokovič

Novak Djokovič s trofejí pro vítěze Australian Open 2021 Novak Djokovič s trofejí pro vítěze Australian Open 2021 autor: Reuters
Srbský tenista Novak Djokovič přiznal, že po událostech, které předcházely Australian Open, mu devátý triumf na prvním grandslamu sezony udělal mimořádnou radost. Podle vlastních slov totiž do turnaje v Melbourne vstoupil jako nežádoucí osoba.

Třiatřicetiletý Djokovič v dnešním finále porazil 7:5, 6:2, 6:2 Daniila Medveděva z Ruska a připsal si osmnáctý grandslamový titul v kariéře. Před turnajem se musel vyrovnat s ostrou kritikou, když pro účastníky požadoval výjimky z přísných opatření proti šíření koronaviru.

"Myslím, že emocionálně to byl nejtěžší turnaj, co jsem zažil," citovala agentura Reuters Djokoviče, který navíc dohrával turnaj s natrženým břišním svalem. "Nejlíp bych to popsal jako jízdu na horské dráze. A o to je vítězství pro mě sladší a z turnaje si můžu odnést hodně pozitivních věcí" prohlásil.

Jeho kritici navíc nezapomněli, že loni uspořádal sérii turnajů Adria Tour, kde se nedodržovala protikoronavirové opatření a Djokovič se na ní sám nakazil koronavirem. "V médiích se to hodně probíralo. Karanténa, dopis, který jsem poslal vedení turnaje s návrhy na zlepšení od hráčů a který si všichni špatně vyložili jako seznam požadavků," uvedl Djokovič.

"A najednou jsem byl ze dne na den v Austrálii nežádoucí osobou," prohlásili první hráč světa. "Samozřejmě, že mě kritika zasáhla. Jsem také jenom člověk. Ale myslím, že za všechny ty roky už jsem se naučil podobné věci nevnímat a myslet na to, co je důležité," přidal Djokovič.

reklama