Plíšková se v semifinále Turnaje mistryň utká s Wozniackou

Aktualizováno 27. 10. 2017 15:05
V pátečních zápasech červené skupiny na Turnaji mistryň zaváhaly obě favoritky, a tak Karolína Plíšková v sobotním semifinále narazí na Caroline Wozniackou. Druhou dvojici tvoří Venus Williamsová s Caroline Garciaovou.
Caroline Garciaová
Caroline Garciaová | Foto: Reuters

Singapur - Česká tenistka Karolína Plíšková se v sobotním semifinále Turnaje mistryň utká s Dánkou Caroline Wozniackou. Rozhodla o tom výhra Ukrajinky Eliny Svitolinové 6:3 a 6:4 nad světovou jedničkou Simonou Halepovou, pro kterou soutěž končí.

Svitolinová už neměla šanci na postup, ale její výhra vytáhla na první místo v Červené skupině Caroline Garciaovou. Na Francouzku v semifinále čeká Američanka Venus Williamsová.

Světová trojka Plíšková je nejvýše postavenou hráčkou, která na Turnaji mistryň zůstala. S Wozniackou má negativní bilanci 3:5, ale poslední vzájemný zápas v srpnu na betonu v Cincinnati vyhrála.

Wozniacká v úvodních dvou zápasech na Turnaji mistryň ztratila dohromady jen čtyři hry a také dnes začala ve velkém stylu. Při svém podání za první set ztratila pouhé dva míče a vítězka velkých turnajů ve Wu-chanu a Pekingu Garciaová marně hledala skuliny v její obraně. Za 23 minut Wozniacká nadělila soupeřce "kanára".

Ve druhém setu se ale dánský expres zadrhl. Garciaová byla přesnější a trpělivější a těžila také z přibývajících nevynucených chyb a dvojchyb na kontě Wozniacké. Jako první na letošním Turnaji mistryň dokázala sedmadvacetileté Dánce sebrat servis. Ve druhém setu ho prolomila hned třikrát, a i když sama za stavu 5:2 o podání přišla, vynutila si výhrou 6:3 rozhodující sadu.

Do té lépe vstoupila Wozniacká, která ve třetí hře Francouzce vzala podání a náskok brejku držela až do stavu 5:4, kdy podávala na vítězství. K mečbolu se ale nepropracovala, naopak Garciaová třetí brejkbol v této hře proměnila a srovnala krok. Při vlastním podání Francouzka vzápětí prohrávala 0:40, ale game otočila a pak při Dánčině servisu proměnila druhý mečbol.

Garciaová po debaklu v prvním setu cítila, že nemá co ztratit. "Snažila jsem se jen začít hrát trochu lépe, být víc na nohou. Našla jsem rytmus. Ten zápas byl nahoru dolů, ale dopadlo to dobře," komentovala průběh zápasu. Wozniacká litovala, že měla trochu smůlu. "Myslím, že to dneska bylo o maličkostech. Měla jsem pocit, že jsem ten zápas měla vyhrát, ale takhle to je. Měla jsem šanci to dopodávat a neudělala jsem to," řekla.

Výsledek úvodní dnešní dvouhry vyřadil ze hry o postup Svitolinovou. Halepové stačila k postupu jakákoliv výhra, ale Ukrajince podruhé za sebou podlehla. O osudu prvního setu rozhodl brejk Svitolinové hned ve druhém gamu. Ukrajinka měnila rytmus hry a držela ve výměnách krok, naopak Rumunka častěji chybovala. V úvodu druhé sady světová jednička vedla 2:0 a zdálo se, že by mohla nakročit k obratu. Také Svitolinová se ale zlepšila, záhy srovnala krok a díky dalšímu brejku v sedmé hře nakonec vyhrála 6:4.

Halepová byla ráda, že hrála lépe než v utkání s Wozniackou, ve kterém utrpěla debakl 0:6 a 2:6. "Ona hrála opravdu dobře, zasloužila si vyhrát. Nejsem smutná. Samozřejmě jsem naštvaná, že jsem prohrála, ale byl to skvělý rok a těším se na dovolenou," řekla. Svitolinová byla ráda, že ukončila sezonu vydařeným zápasem. A od Garciaové za dnešní pomoc očekává odměnu. "Myslím, že čekám víc než jen drink," poznamenala s úsměvem.

Ukrajinka tím rozhodla o složení semifinálových dvojic. Vedle duelu Plíškové s Wozniackou se o finále utkají Garciaová a Američanka Venus Williamsová. Světová trojka Plíšková je nejvýše postavenou hráčkou, která na Turnaji mistryň zůstala. V případě celkového vítězství se vrátí po sedmi týdnech do čela žebříčku a zakončí rok jako jednička. S Wozniackou má negativní bilanci 3:5, ale poslední vzájemný zápas v srpnu na betonu v Cincinnati vyhrála.