Méně se dařilo Lucii Hradecké i Renatě Voráčové, pro které účast ve dvouhře skončila hned úvodním zápasem.

Dvacetiletá Vaidišová zahájila sezonu dvěma prohrami na turnajích nižší kategorie. Organizátoři v Memphisu jí udělili divokou kartu a bývalá česká jednička se jim odvděčila vyřazením domácí Granvilleové. Rozhodující chvíle přišly v deváté hře prvního setu, kdy se Vaidišové povedl brejk, a ve druhé sadě už jasně soupeřku přehrála. V dalším zápase ji čeká Estonka Kaia Kanepiová.

Nad síly úspěšné fedcupové reprezentantky Hradecké byla Chorvatka Karolina Špremová, která vyhrála 6:4 a 6:4. Na turnaji s dotací 220.000 dolarů přitom česká hráčka hájila pozici nasazené čtyřky.

Proti 87. hráčce světa se nedostala ani k jednomu brejkbolu, naopak její soupeřka v každém ze setů po jednom využila a po 70 minutách postoupila do dalšího kola. Tam ji čeká krajanka Ajla Tomljanovičová. Hradecká sice získala důležitý druhý bod ve fedcupovém utkání proti Německu, na okruhu WTA však letos třikrát vypadla v 1. kole a na svou premiérovou výhru stále čeká.

Ani Voráčová neuhrála proti Eleně Baltachaové ani set a britské tenistce podlehla 5:7 a 1:6. Během zápasu celkem šestkrát neudržela vlastní podání. Z kvarteta českých hráček se už v pondělí z postupu radovala Petra Kvitová.