Přemožitelka Šafářová se utká o titul s Rakušankou Tamirou Paszekovou a má šanci na triumf také ve čtyřhře, v níž postoupila do finále s další českou hráčkou Barborou Záhlavovou-Strýcovou.

Šafářová v předchozích dvou vzájemných zápasech s Mattekovou-Sandsovou zvítězila, ale v sobotu jí Američanka proslulá extravagantními modely na kurtu nedala šanci. Třiadvacetiletá brněnská rodačka prohrála za 54 minut, i když je v žebříčku o 43 míst výš než její soupeřka.

"Bethanie hrála zkrátka příliš dobře. Vypadalo to, že každý úder z její rakety skončí v kurtu," uvedla Šafářová, která před rokem v Québeku podlehla v boji o titul Maďarce Melindě Czinkové.

Na Bell Challenge s dotací 220 tisíc dolarů usilovala o postup do druhého finále v letošním roce a devátého v kariéře. Zatím poslední ze čtyř titulů získala předloni.

Také pětadvacetiletá Mattekové-Sandsové už má s turnajem v Québeku finálovou zkušenost, neboť v roce 2008 podlehla ve svém dosud jediném zápase o titul Rusce Naděždě Petrovové. O první turnajové prvenství bude hrát s devatenáctiletou Paszekovou, která se až do finále probojovala z kvalifikace, přičemž v sedmi zápasech neztratila ani set.

V semifinále zdolala dvakrát 6:2 osmnáctiletou Američanku Christinu McHaleovou, nejmladší hráčku, která letos na turnajích WTA prošla mezi nejlepší čtveřici.