Česká tenistka Petra Cetkovská vypadla na turnaji v Miami ve třetím kole. Prostějovská hráčka nestačila na bývalou světovou jedničku Caroline Wozniackou z Dánska a podlehla jí 3:6 a 5:7. Ani ve druhém vzájemném utkání nedokázala sedmadvacetiletá prostějovská hráčka sebrat favorizované soupeřce set.

Sehrála s ní ale vyrovnanější zápas než vloni v New Havenu. V hodinu a 41 minut trvajícím utkání rozhodla první sadu jediná brejková příležitost, kterou Wozniacká hned využila. V druhém setu přestalo být pro obě soupeřky podání hlavní zbraní. Cetkovská sice využila tři z devíti nabídnutých brejkbolů, sama ale odevzdala aktuální světové šestce servis dokonce čtyřikrát.

Ve třetím kole dohrála také Iveta Benešová, jež nestačila na Číňanku Li. České zastoupení tak už má ve dvouhrách jen mužský pavouk, kde nadále bojují Tomáš Berdych s Radkem Štěpánkem.