Tenista Lukáš Rosol si poprvé zahraje na okruhu ATP čtvrtfinále, v generálce na pražský challenger porazil v Bělehradu Rumuna Viktora Haneska 7:6 a 6:3. Šestadvacetiletý rodák z Brna bude příští týden na Štvanici obhajovat titul.

Rosol oslavil premiérový postup do čtvrtfinále po hodině a 22 minutách poté, co proměnil třetí mečbol. S Haneskem, 104. hráčem žebříčku, neztratil 79. tenista světa ani jednou servis a může se těšit na duel s turnajovou jedničkou Španělem Pablem Andújarem.

S rumunským soupeřem se dnes Rosol utkal poprvé v kariéře. Úvodní set v tie-breaku vybojoval výhrou 7:4, ve druhém při prvním mečbolu zahrál dvojchybu, pak neproměnil ani druhý, ale velkou šanci si už vzít nenechal.

S Andújarem hrál dosud jednou; loni v Kitzbühelu také na antuce prohrál ve třech setech.