Češi završili bezproblémový postup, k rozhodujícímu bodu jim pomohla skreč Izraelců

4. 2. 2024 14:02
Čeští tenisté postoupili podruhé za sebou do skupinové fáze Davisova poháru.
Davis Cup 2023 (Tomáš Macháč, Adam Pavlásek)
Davis Cup 2023 (Tomáš Macháč, Adam Pavlásek) | Foto: Reuters

Rozhodující třetí bod proti Izraeli získali ve čtyřhře Tomáš Macháč s Adamem Pavláskem, jejich soupeři Edan Lešem a Daniel Cukierman utkání za stavu 4:1 pro český pár vzdali kvůli Cukiermanovu zranění.

Vít Kopřiva porazil v závěrečné dvouhře Orela Kimhiho 3:6, 6:3, 11:9.

Češi vstoupili do utkání brejkem a za stavu 2:0 a 30:0 se 465. hráč světa Cukierman chytil při dobíhání Macháčova lobu za pravou nohu. Vyžádal si pauzu na ošetření a nechal si ošetřit zadní stehenní sval.

Izraelci se vrátili na kurt a zkusili první set zdramatizovat, nakonec se ale rozhodli utkání v šestém gemu vzdát. Duel trval jen 23 minut.

Tým kapitána Jaroslava Navrátila vede 3:0 na zápasy a už nemůže o vítězství přijít.

Češi, kteří obhajují v soutěži loňské čtvrtfinále, porazili Izrael popáté ze šesti vzájemných zápasů.

Navázali na předloňské vítězství v baráži o elitní skupinu, tehdy zvítězili v Tel Avivu 3:1 na zápasy.

K triumfu vykročili v sobotu, kdy nejprve Jakub Menšík porazil Jišaje Oliela 6:1, 7:6 a poté uspěl stejným poměrem Jiří Lehečka nad Cukiermanem.

Česko - Izrael 4:0

Macháč, Pavlásek - Lešem, Cukierman 4:1 skreč, Kopřiva - Kimhi 3:6, 6:3, 11:9.