Zahrála jsem opravdu skvělé míče, chválila se Plíšková. O příští soupeřce nic neví

Aktualizováno 2. 7. 2021 16:28
Tenistka Karolína Plíšková zvládla český duel třetího kola na trávě ve Wimbledonu. Turnajová osmička si poradila s krajankou Terezou Martincovou dvakrát 6:3 a potřetí za sebou je v londýnském All England Clubu v osmifinále.

Postupem do čtvrtého kola vyrovnala Plíšková své wimbledonské maximum. Stejně daleko došla v letech 2018 a 2019, loni se turnaj kvůli koronaviru nekonal.

V utkání s Martincovou se Plíšková přetlačovala ve výměnách odzadu a měla čtyři brejkboly hned v první hře a sama pak odvrátila tři. "Bylo tam pár vyrovnaných her, jen první dvě trvaly skoro dvacet minut, ale hrála jsem dobře v důležitých okamžicích," pochvalovala si Plíšková.

Podání ale vzala soupeřce až na 2:1, poté ještě jednou a vedla 5:2. Při svém podání nevyužila první setbol, o servis přišla, ale sadu ukončila dalším brejkem. "Když bylo potřeba, tak jsem předvedla, co jsem chtěla. Zatím tady hraju solidně," lebedila si Plíšková.

Ve druhém setu odvrátila Plíšková v páté hře čtyři brejkboly, celkem uspěla sedmkrát z osmi případů a rozhodující náskok získala na 4:2. Utkání ukončila po hodině a sedmatřiceti minutách přímým bodem z podání. V osmifinále na grandslamu je poprvé od US Open v roce 2019.

"Byl to docela těžký zápas, na kurtu jsme strávily víc času, než bych čekala. Výsledek neodpovídá tomu, jak zápas vypadal. Ona hrála opravdu dobře, neměla co ztratit. Myslím, že se mi dařilo v důležitých chvílích. Zahrála jsem při nich opravdu skvělé míče," pokračovala Plíšková v sebechvále.

Na grandslamech si vylepšila bilanci s krajankami na sedm výher a dvě porážky. Nestačila jen na Karolínu Muchovou (Wimbledon 2019 a Australian Open 2021).

Příští soupeřkou bývalé světové jedničky Plíškové bude Ruska Ljudmila Samsonovová, která dostala do soutěže divokou kartu a ve 3. kole vyřadila Sloane Stephensovou z USA.

"Vůbec nic o ní nevím," přiznala Plíšková. "Sascha (kouč Plíškové Bajin) se šel podívat na závěr jejího zápasu. Mám zbraně, abych vyhrála," prohlásila sebevědomě.

Dvaadvacetiletá Samsonovová před cestou do Wimbledonu získala po postupu z kvalifikace titul v Berlíně a na trávě má už deset vyhraných zápasů v řadě.

Tenisový Wimbledon v Londýně (tráva, dotace 35 milionů liber):

Muži:

Dvouhra - 3. kolo: Rubljov (5-Rus.) - Fognini (26-It.) 6:3, 5:7, 6:4, 6:2, Chačanov (25-Rus.) - Tiafoe (USA) 6:3, 6:4, 6:4.

Čtyřhra - 1. kolo: Mchugh, Gray (Brit.) - Jebavý, Veselý (ČR) 7:6 (7:1), 6:3.

Ženy:

Dvouhra - 3. kolo: Karolína Plíšková (8-ČR) - Martincová (ČR) 6:3, 6:3, Šwiateková (7-Pol.) - Beguová (Rum.) 6:1, 6:0, Sabalenková (2-Běl.) - Osoriová (Kol.) 6:0, 6:3, Rybakinová (18-Kaz.) - Rogersová (USA) 6:1, 6:4.

Čtyřhra - 1. kolo: Krejčíková, Siniaková (1-ČR) - Cornetová, Ferrová (Fr.) bez boje, Bouzková, Hradecká (16-ČR) - Voráčová, Katová (ČR/Jap.) 7:6 (7:4), 6:2.