reklama

Češka ve finále? Hlavně že ne Svitolinová, směje se Rumunka. Plíšková se ale nebojí

Karolína Plíšková a Simona Halepová Karolína Plíšková a Simona Halepová autor: Reuters
Už v sobotu večer bylo jasné, že si pondělní finále antukového podniku v Římě zahraje česká tenistka. Nakonec si tohle privilegium vybojovala Karolína Plíšková a čeká ji bitva s velkou rivalkou Rumunkou Simonou Halepovou.

Zatímco v New Yorku si poslední české zástupkyně zabalily kufry už v osmifinále, v italské metropoli se postaraly o ryze národní semifinále. Plíšková v něm nakonec porazila Markétu Vondroušovou.

Na sociálních sítích se to zase rázem začalo hemžit obdivnými komentáři, jak má český tenis skvělé reprezentantky. 

"Na síle českého tenisu se mi líbí, že se ta česká značka nijak netýká stylu. To máte síla, pestrost, čtyřhra. To jsou všechno Češky," napsala na Twitteru Courtney Nguyen, reportérka WTA Insider.

Podle ní je to přesně důvod, proč se o českých tenistkách mluví víc než třeba o Američankách, které jsou často především ranařky. 

Když se ale už jisté římské finalistky Simony Halepové novináři zeptali, koho by raději do bitvy o titul, jestli Plíškovou, nebo Vondroušovou, bylo jí to víceméně jedno.

"Hlavně díky bohu, že to nebude Svitolinová, s tou jsem tu dvakrát za sebou prohrála. A já to tu chci opravdu vyhrát," nechala se slyšet Rumunka.

Ukrajinku Elinu Svitolinovou odklidila Halepové z cesty Vondroušová, která mimochodem rumunskou hvězdu v minulosti ze dvou pokusů dvakrát porazila, naposledy právě loni v Římě.

Milujete tenis? Pak je musíte milovat. Strýcová s parťačkou baví fanoušky a dominují Milujete tenis? Pak je musíte milovat. Strýcová s parťačkou baví fanoušky a dominují Čtěte zde

Přesto se Halepová českého souboje tolik nehrozila. Možná proto, že tušila, že dál postoupí současná světová čtyřka Plíšková, se kterou má příznivou bilanci 7:4 na vzájemná utkání.

Jenže z posledních čtyř duelů hned tři vyhrála rodačka z Loun. "Bude to jiné než dřív, teď vím, že proti ní nejsem bez šance. Víc si pro to půjdu, vím, že ji můžu porazit. Ale uvědomuju si, že na antuce vyhrála turnaj v Praze a má teď výbornou formu," uvedla Plíšková.

Ta se skvělou jízdou na italském turnaji rychle oklepala z brzkého vyřazení na US Open. Prohrála tam totiž už ve druhém kole.

"Každý mluvil o tom, jak strašně pro mě Amerika dopadla. Byla jsem asi jediná, kdo to tak necítil. Výsledky nejsou všechno. Už jen to, že opět můžeme cestovat, osahala jsem si tenisovou bublinu. Sice jsem si tam zahrála jen tři zápasy, ale aspoň mi to pomohlo si uvědomit, že jsem zase zpátky na kurtu," uvedla česká jednička.

Na antuce teď cítí, že se s každým vítězstvím zlepšuje. "Nikdy to nebyl můj oblíbený povrch, ale můžu říct, že třeba trávu nesnáším víc. Rozhodně jsem schopná hrát na antuce dobře," ví Plíšková. 

Bitvu o titul proti Halepové rozehraje Plíšková ve 14:30 a utkání můžete sledovat v online reportáži deníku Aktuálně.cz. 

reklama