Plíšková zaválela, Siniaková světovou trojku nezaskočila. Češky hrají s Rumunkami 1:1

Kaderkova hlava v dlaních. Uragán Halepové viděli i Jankulovski a Martínezová
Rumunští fanoušci dorazili do Ostravy v hojném počtu a takto v místní aréně vítali své tenisové opory.
Jejich hlasitost se ale během prvního utkání rychle vytrácela. Karolína Plíšková neměla s Mihaelou Buzarnescuovou žádný problém.
Plíšková přijímá gratulace od týmu. V barvách české fedcupové reprezentace nechybí ani její španělská trenérka Conchita Martínezová.
Vysoká hra. Česká tenistka se mohla spolehnout na svůj první servis.
Aktualizováno 9. 2. 2019 16:25
Jednička Karolína Plíšková poslala české tenistky do vedení v utkání 1. kola Světové skupiny Fed Cupu s Rumunskem. Mihaelu Buzarnescuovou v Ostravě porazila 6:1 a 6:4. Ve druhé dvouhře Kateřina Siniaková nepřekvapila světovou trojku Simonu Halepovou a prohrála 4:6 a 0:6.

Plíšková vyhrála i třetí vzájemný duel s 29. hráčkou světového žebříčku Buzarnescuovou. V první sadě třicetileté Rumunce povolila jedinou hru a vyhrála ji za 34 minut. Z toho devět minut trval první game, ve kterém se Plíšková potýkala s nervozitou a kvůli vlastním chybám čelila dvěma brejkbolům.

"Ty nervy ve Fed Cupu jsou trošičku jiné než na normálních turnajích. Poslední kolo jsem nehrála, takže trošičku nervózní jsem na začátku byla. První game byl důležitý, že jsem se trošičku uklidnila. Pak už to bylo v pohodě," řekla Plíšková, která chyběla v listopadovém finále proti USA.

Ve druhém setu se Buzarnescuová zlepšila a obě hráčky si držely servis do stavu 4:4. Pak světová pětka Plíšková zaútočila, získala brejk a následně zápas bez problémů dopodávala. Mečbol proměnila vítězným forhendem. "Myslím si, že jsem byla lepší, ale nějak jsem nedokázala ty gamy v druhém setu vyhrávat. Jsem ráda, že to dopadlo takhle," doplnila česká tenistka.

Plíšková pokračuje v úspěšném fedcupovém tažení proti rumunským soupeřkám. Před třemi lety v Kluži vyhrála rovněž v prvním kole obě dvouhry a společně s Barborou Strýcovou i čtyřhru. Češky pak dokráčely k jednomu ze svých šesti triumfů za posledních osm let, naposledy vyhrály soutěž loni.

Dvaadvacetiletá Siniaková v předchozích dvou vzájemných zápasech rumunskou hvězdu dostala do tří setů a jednou ji porazila. Dnes jí v Ostravar Aréně vzdorovat nedokázala. Úvodní set ještě ze stavu 2:5 zdramatizovala, ale napodruhé ho Rumunka dopodávala. Ve druhé sadě pak česká hrdinka podzimního finále inkasovala nepopulárního "kanára".

Do nedělních dvouher a čtyřhry půjdou oba týmy ze stejné výchozí pozice.

1. kolo Světové skupiny tenisového Fed Cupu v Ostravě:

ČR - Rumunsko 1:1 po prvním dnu

Karolína Plíšková - Buzarnescuová 6:1, 6:4, Siniaková - Halepová 4:6, 0:6.

Braunschweig: Německo - Bělorusko 0:2

Mariaová - Sasnovičová 6:7 (3:7), 3:6, Petkovicová - Sabalenková 2:6, 1:6.

Lutych: Belgie - Francie 0:2

Van Uytvancková - Garciaová 6:7 (2:7), 6:4, 2:6, Mertensová - Cornetová 6:7 (6:8), 2:6.

Asheville: USA - Austrálie 1:1

Keninová - Bartyová 1:6, 6:7 (2:7), Keysová - Birrellová 6:2, 6:2.