reklama

Chcete wimbledonskou trofej? Můžete ji mít. Zoufalý Becker rozprodává svou minulost

Boris Becker Boris Becker autor: Reuters
Německá tenisová legenda Boris Becker řeší obří dluhy aukcí vlastních trofejí.

Praha - Vyhrané hodinky, staré rakety i slavné trofeje. Boris Becker se rozhodl na internetu vydražit až 81 sportovních relikvií ze své bohaté tenisové historie. Německá legenda se tak snaží dostat z obřích dluhů, do kterých v posledních letech spadla. Loni dokonce vyhlásil osobní bankrot. 

Do aukce společnosti Wyles Hardy & Co dal nejslavnější trofeje své kariéry. Miniatura Davisova poháru má vyvolávací cenu 8100 liber, tedy v přepočtu asi 235 tisíc korun, minimálně stejnou částku si slibuje od wimbledonských pohárů, na stovkách liber začínají použité rakety a oblečení. Na cenu dalších položek se můžete podívat zde

Bývalá světová jednička vyhrála dohromady šest grandslamů, z toho třikrát travnatý svátek v All England Clubu. Z prodeje těchto slavných trofejí si slibuje zisk v přepočtu alespoň 175 milionů korun. To ovšem bude jen pouhé zmírnění fatálního bankrotu, do kterého se dostal vinou rozvodu a dlouhodobě neúspěšného podnikání. 

Podle britských médií dluží někdejší kouč Novaka Djokoviče až 54 milionů liber, tedy zhruba 1,5 miliardy korun. Velkou část z nich dluží svému dlouholetému obchodnímu poradci Hansi-Dietrovi Clevenovi.  

Po trenérském rozchodu s bývalou srbskou světovou jedničkou se Becker protlouká, jak může. Nejčastěji spolukomentuje tenisové zápasy pro různé televizní stanice. 

Na konci dubna probleskla médii informace, že bude bývalý německý tenista sportovním a kulturním vyslancem Evropské unie ve Středoafrické republice, která patří k nejchudším zemím světa. 

"Jsem velmi poctěn, že jsem byl pověřen tímto úkolem. Udělám vše pro to, abych podpořil Středoafrickou republiku, která stále čelí ekonomickým, kulturním i sociálním problémům, v cestě, kterou nastavil prezident Touadéra," prohlásil Becker. 

Módní smrtka, italská senzace i český hattrick. Projděte si 50 nejlepších fotek z French Open Módní smrtka, italská senzace i český hattrick. Projděte si 50 nejlepších fotek z French Open Prohlédněte zde
reklama