reklama

Cibulková předvedla uragán, zničila Halepovou a je v semifinále Turnaje mistryň

Radost Dominiky Cibulkové. Radost Dominiky Cibulkové. autor: Reuters
Slovenská tenistka na svém premiérovém Turnaji mistryň postoupila do semifinále. Dominika Cibulková si v krásném utkání poradila s Rumunkou Simonou Halepovou, k postupu jí pak pomohlo vítězství Kerberové nad Keysovou.

Singapur - Světová jednička Angelique Kerberová z Německa a Slovenka Dominika Cibulková postoupily v Singapuru do semifinále Turnaje mistryň. Cibulková se při své premiéře na vrcholu sezony utká v sobotu s Ruskou Světlanou Kuzněcovovou.

Čtvrtá semifinalistka vzejde z pátečního souboje mezi Češkou Karolínou Plíškovou a obhájkyní titulu Polkou Agnieszkou Radwaňskou.

Výsledky, tabulky, program, Vše o Turnaji mistryň 2016 Výsledky, tabulky, program, Vše o Turnaji mistryň 2016 Prohlédněte zde

V dnešním programu Červené skupiny nejprve Cibulková porazila Rumunku Simonu Halepovou 6:3, 7:6 a musela čekat na duel Kerberové. Jen dvousetová výhra Němky nad Madison Keysovou z USA ji mohla posunout do semifinále a letošní dvojnásobná grandslamová šampionka Kerberová jí pomohla výhrou dvakrát 6:3.

"Nazývají mě bojovnicí a není to pro nic za nic," řekla Cibulková po dvouhodinové vítězné bitvě na dvorci. "Nebylo snadné jít hrát po dvou porážkách, ale věděla jsem, že musím vyhrát ve dvou setech, abych měla šanci, a tu jsem si vybojovala," řekla.

Kerberová měla jistý postup ve chvíli, kdy Cibulková získala proti Halepové první set. Při čtvrté účasti na závěrečném turnaji roku tak světová jednička poprvé bude hrát play off. V duelu s Keysovou pak potvrdila letošní formu a bez problémů zvítězila.

Tenisový Turnaj mistryň v Singapuru (tvrdý povrch, dotace 7 milionů dolarů):

Dvouhra:

Červená skupina:

Cibulková (7-SR) - Halepová (3-Rum.) 6:3, 7:6 (7:5), Kerberová (1-Něm.) - Keysová (6-USA) 6:3, 6:3

reklama