reklama

Cítím z ní správnou energii, věří Heninová Kvitové. Tu teď čeká pražská ranařka

Petra Kvitová Petra Kvitová autor: Reuters
Snadná práce v prvním, dřina ve druhém kole a teď čeká tenistku Petru Kvitovou na Australian Open třetí zkouška. Ruska Jekatěrina Alexandrovová trénuje v Praze, ale s dvojnásobnou wimbledonskou vítězkou ještě nikdy nehrála.

Loňská finalistka úvodního grandslamu sezony ztratila v prvním duelu na turnaji jediný gem, krajanku Kateřinu Siniakovou doslova rozbrečela. Ve druhém kole odvracela tři setboly proti Španělce Paule Badosaové, ale i tak vyhrála dvakrát 7:5.

"Byla v problémech, její soupeřka měla dobrý rytmus a tlačila ji. Petra ale ukázala, že má zkušenosti, zůstala klidná a soustředěná," chválí českou tenistku legendární Justine Heninová. 

Někdejší belgická světová jednička si na výkonech Kvitové všimla její jistoty nabité z loňské účasti v melbournském finále.

"Ví, co má dělat, když jde o druhé kolo. Cítí, že musí vyhrát, že je pod tlakem, ale zároveň si drží pokoru a soustředí se jen na ten zápas," chrlí dál superlativa sedminásobná grandslamová vítězka.

Kvitové tak věří v následujícím průběhu turnaje. "Cítím z ní tu správnou energii. Vypadá pozitivně. Líbí se mi, že se nedívá příliš daleko, jako grandslamová vítězka ví, jaký tlak to přináší," dodává expertka Eurosportu.

Další překážkou pro devětadvacetiletou hráčku bude Ruska Jekatěrina Alexandrovová. Na okruhu se překvapivě nikdy nepotkaly, přestože je o čtyři roky mladší tenistka už čtvrtou sezonu pevně usazená v první stovce žebříčku. Nyní je dokonce v elitní třicítce.

Když prohrává, zavolá si doktora. Známá ukrajinská simulantka vytočila i Wozniackou Když prohrává, zavolá si doktora. Známá ukrajinská simulantka vytočila i Wozniackou Čtěte zde

"Ale vím, jak hraje. Hodně do toho chodí jako já. Nejspíš rozhodne první pár úderů, která z nás to víc napálí," přemítá Kvitová.

Alexandrovová dlouhodobě trénuje v Praze, dokonce uvažovala o českém občanství, ale nakonec z toho sešlo.

"Jednou jsme spolu trénovaly před sezonou v Praze, ale to bylo asi předloni. Bude to zajímavý zápas," myslí si Češka. 

Rozhodně ji nečeká nic snadného. Rodačka z Čeljabinsku neprohrála soutěžní zápas od loňského října, kdy ji shodou okolností vyřadila z moskevského turnaje Karolína Muchová. Od té doby vyhrála podnik v Limoges i letos v Šen-Čenu. Nyní může její sérii ukončit další Češka.

reklama