reklama

Courtová je rasistka a homofobka. Přejmenujte kurt, který nese její jméno, zuří Navrátilová

Jen počkej, jako kdyby ukazovala Martina Navrátilová Jen počkej, jako kdyby ukazovala Martina Navrátilová autor: Milan Kammermayer
Legendární tenistka Martina Navrátilová znovu ostře odsoudila postoj australské legendy Margaret Courtové, která se opakovaně kriticky vyjadřuje na adresu homosexuálů.

Paříž - Čtyřiasedmdesátiletá vítězka 24 grandslamových titulů Margaret Courtová se minulý týden postavila proti uzákonění manželství párů stejného pohlaví, ve středu v rozhlasovém rozhovoru prohlásila, že tenis je plný leseb a děti identifikující se s opačným pohlavím označila za dílo ďáblovo.

Stosurová navrhla bojkot kurtu Margaret Courtové za kritiku gayů Stosurová navrhla bojkot kurtu Margaret Courtové za kritiku gayů Čtěte zde

"Teď je naprosto jasné, kdo Courtová je: úžasná tenistka a rasistka a homofobka," uvedla Navrátilová v otevřeném dopise. "Takovéto chování bychom neměli oslavovat," dodala s tím, že Courtová záměrně démonizuje lesby, gaye, bisexuály a transgender komunitu. Připomněla i její pochvalné vyjádření o apartheidu v JAR ze 70. let.

Pořadatele Australian Open osmnáctinásobná grandslamová vítězka vyzvala k přejmenování kurtu v Melbourne Parku, který nese jméno Margaret Courtové. "Myslím, že Aréna Evonne Goolagongové má skvělý zvuk. To je osobnost, kterou můžeme oslavovat. V každém směru," navrhla další australskou legendu, vítězku 14 grandslamových titulů.

reklama