reklama

"Cpeš si do těla koktejl drog." Očkovaná Azarenková to schytala od fanoušků

Viktoria Azarenková v semifinále US Open 2020 Viktoria Azarenková v semifinále US Open 2020 autor: Reuters
Nejen Petra Kvitová, ale i běloruská tenistka Viktoria Azarenková se nechala očkovat proti koronaviru. Fotku s náplastí na rameni pak zveřejnila na sociálních sítích a pěkně to schytala od fanoušků.

Naposledy se jednatřicetiletá Běloruska představila na konci března na turnaji v Miami, od té doby se připravuje na antukovou sezonu, a tak využila čas a absolvovala očkování proti koronaviru.

To ale netušila, jaká smršť kritiky se na ni sesype na sociálních sítích, když zveřejní fotku s náplastí na rameni.

"Překvapuje mě, že vystavíte svůj imunitní systém neznámému, nelicencovanému koktejlu drog, které jsou označovány a prodávány jako vakcína," napsal Azarenkové na Twitteru jeden z fanoušků. 

WTA hráčkám slíbila, že pokud budou očkované, budou mít v protipandemických bublinách na turnajích určité výhody oproti ostatním a nebudou podléhat tak přísným opatřením.

To odsoudil například bývalý tenista Pat Cash. "Byl jsem šokován, jaký tlak WTA na hráčky vyvíjí. A vůbec nikdo nemluví o vedlejších účincích očkování," uvedl Australan na sociálních sítích.

Kvitová se nechala očkovat v USA: Hrát bez diváků mi vadí, je těžké se do toho nutit Kvitová se nechala očkovat v USA: Hrát bez diváků mi vadí, je těžké se do toho nutit Čtěte zde

A právě na jeho slova narážel i jeden ze sledujících Azarenkové. Ta si ale kritiku nenechala líbit a fanouškovi ostrým tónem odpověděla. 

"Proč mají lidé takový problém s rozhodnutím jiných lidí, když se zrovna liší od toho jejich? Nikomu neříkám, co má dělat. Jen jsem oznámila, co volím já podle svého nejlepšího vědomí," rýpla si někdejší světová jednička.

Očkování už na turnaji v Charlestonu podstoupila i česká tenistka Petra Kvitová, která si od toho slibuje úlevy při cestování po světovém okruhu.

reklama