reklama

Ze čtveřice Češek uspěla v Québecu jen Bouzková

Marie Bouzková postoupila na turnaji v Québecu do druhého kola. Marie Bouzková postoupila na turnaji v Québecu do druhého kola. autor: Milan Kammermayer
Marie Bouzková porazila Bulharku Karatančevovou a postoupila na turnaji v Québecu do druhého kola. Naopak Lucie Šafářová, Kristýna Plíšková a Tereza Martincová končí.

Québec - Dvacetiletá tenistka Marie Bouzková porazila v Québecu v souboji kvalifikantek v úvodním kole 6:2, 6:1 Bulharku Sesil Karatančevovou a připsala si první vítězství v hlavní soutěži turnaje WTA Tour. S kanadským turnajem se naopak rozloučily Kristýna Plíšková, Tereza Martincová a šestá nasazená Lucie Šafářová.

Bouzková si před dvěma týdny odbyla na US Open grandslamovou premiéru a dnes zaznamenala další milník. Po úspěchu v kvalifikaci deklasovala bývalý velký talent Karatančevovou za 62 minut. 

Loňské semifinále v Québecu neobhájí Šafářová, jež se s turnajem rozloučila po porážce 6:7, 6:3, 5:7 s Uns Džabúrovou z Tuniska. V druhém kole mělo podle papírových předpokladů dojít na její souboj s krajankou Plíškovou, ale ta vypadla v prvním kole také a připsala si čtvrtou porážku za sebou. Aktuálně 99. hráčku světa porazila 6:3, 7:6 americká kvalifikantka ze třetí stovky žebříčku Jessica Pegulaová.

Šestadvacetiletá Plíšková pokračovala v Kanadě v nepříliš vydařené zámořské štaci. Do druhého kola postoupila jen v srpnu v New Havenu, poté prohrála hned úvodní duel na US Open a minulý týden na turnaji nižší kategorie v Chicagu.

Tenistka Tereza Martincová po úspěchu v kvalifikaci vypadla na turnaji v Québecu v 1. kole po porážce s Kanaďankou Francoise Abandaovou 6:4, 2:6, 2:6. Martincová se předloni dostala v Québecu do semifinále, ale letos opustila turnaj stejně jako loni hned v prvním kole. Úvodní set sice patřil 240. hráčce světového žebříčku, ale v dalších dvou měla navrch domácí držitelka divoké karty Abandaová, která je v pořadí WTA o 44 příček výše.

Tenisový turnaj žen v Québecu (tvrdý povrch, hala, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Bouzková (ČR) - Karatančevová (Bulh.) 6:2, 6:1, Džabúrová (Tun.) - Šafářová (6-ČR) 7:6 (7:4), 3:6, 7:5, Marinová (Kan.) - Mariaová (7-Něm.) 6:2, 6:2, Garcíaová (Šp.) - Rodinová (Rus.) 4:6, 6:3, 6:1, Govorcovová (Běl.) - Ahnová (USA) 6:1, 6:4, Pegulaová (USA) - Kristýna Plíšková (ČR) 6:3, 7:6 (8:6), Abandaová (Kan.) - Martincová (ČR) 4:6, 6:2, 6:2, Lepchenková (USA) - Sabalenková (1-Běl.) 6:4, 7:6 (7:5).

Čtyřhra - 1. kolo:

Hradecká, Krajiceková (ČR/Niz.) - Christianová, Santamariaová (1-USA) 6:2, 6:4.

reklama