reklama

Další podivný případ na US Open. Tenista chtěl vyrazit na zápas, drželi ho na hotelu

Adrian Mannarino přichází s tříhodinovým zpožděním na kurt k utkání s Alexandrem Zverevem Adrian Mannarino přichází s tříhodinovým zpožděním na kurt k utkání s Alexandrem Zverevem autor: Reuters
Koronavirem ovlivněný tenisový grandslam US Open zažil další zvláštní případ. Francouz Adrian Mannarino už se chystal vyrazit k zápasu 3. kola s favorizovaným Alexandrem Zverevem, když mu bylo nařízeno, že má zůstat v hotelovém pokoji.

Utkání se nakonec hrálo s tříhodinovým zpožděním, během něhož organizátoři diskutovali, zda Mannarina na kurt pustí. Francouz pak Zverevovi podlehl 7:6, 4:6, 2:6, 2:6.

"Prašiví" Francouzi. Do hotelu musí zadním vchodem, zakázaný mají i výtah "Prašiví" Francouzi. Do hotelu musí zadním vchodem, zakázaný mají i výtah Čtěte zde

Mannarino už byl na odchodu z hotelu, když mu pořadatelé oznámili, že je kontaktovaly místní zdravotnické úřady, a doporučili mu karanténu na pokoji. "Překvapilo mě to. Myšlenkami už jsem byl na kurtu," přiznal 39. hráč světového žebříčku.

Dvaatřicetiletý rodák z předměstí Paříže je jedním z členů party Francouzů, kteří museli před turnajem souhlasit se zpřísněným režimem, aby se vůbec US Open mohli zúčastnit. Jenže situace, k níž došlo bezprostředně před zápasem, ho zaskočila. 

"Bylo to fakt divný. Jen jsem ležel na pokoji a snažil jsem se koncentrovat pro případ, že bych přece jen mohl nastoupit," svěřil se Mannarino.

Nakonec si na hotelu poležel přes dvě hodiny, než dostal svolení a pokoj mohl přece jen opustit.

"Během jednání s úřady jsme byli s hráči v neustálém kontaktu," uvedla ve vyjádření Tenisová asociace USA (USTA). "S ohledem na lékařské tajemství však nemůžeme o celé záležitosti poskytnout žádné další informace," doplnili američtí činovníci.

"Já jsem byl hlavně rád, že vůbec můžu nastoupit," prohlásil Mannarino po utkání, ve kterém dokonce vyhrál první set, pak už ale na světovou sedmičku nestačil.

Triumfy vezou z New Yorku Ósakaová a poprvé Thiem. Projděte si program US Open Triumfy vezou z New Yorku Ósakaová a poprvé Thiem. Projděte si program US Open Prohlédněte zde
reklama