reklama

Čtrnáctiletý český zázrak sbírá tituly. Hádejte, kdo zase vyhrál, napsala Brenda

Brenda Fruhvirtová. Brenda Fruhvirtová. autor: ČTK
Úspěchy na jejím kontě rychle přibývají, pověsti o příchodu jednoho z největších talentů světového tenisu sílí. Brenda Fruhvirtová vyhrála další špičkový juniorský turnaj, teprve čtrnáctiletá Češka přitom znovu vyzrála na hráčky, které jsou o několik let starší.

Její starší, šestnáctiletá sestra Linda už ve světovém žebříčku dospělých vystoupala do čtvrté stovky pořadí. Neméně působivý rozmach ale prožívá také Brenda, která si v juniorské kategorii říká o stále větší pozornost.

"Že mám bicepsy? Nestěžuju si, platí mi účty." Největší hlášky čtyřicátnice Sereny "Že mám bicepsy? Nestěžuju si, platí mi účty." Největší hlášky čtyřicátnice Sereny Prohlédněte zde

O víkendu ovládla turnaj v belgickém Charleroi a připsala si už třetí titul v letošní sezoně. V juniorském žebříčku se posunula o 11 míst, na současné 24. místo.

V rámci elitní třicítky je přitom jedinou tenistkou narozenou až v roce 2007. 

Po vzoru své sestry nemá Brenda Fruhvirtová žádný problém porážet hráčky až o čtyři roky starší.

"Pro mě je to ale úplně normální. Už od chvíle, kdy jsem začala s tenisem, jsem vždy hrála proti starším, než jsem já," vysvětlila nedávno pro oficiální stránky organizace ITF.

Její věhlas se šíří sportovním světem, stejně jako vysoká očekávání. Fruhvirtová se však s možným tlakem zatím vypořádává naprosto chladnokrevně. 

"Hádejte, kdo vyhrál další turnaj," napsala sebevědomá teenagerka na Twitter, kam umístila fotografii s vítěznou trofejí. Ve finále belgického podniku otočila zápas proti o tři roky starší krajance Barboře Palicové, slavila po výhře 1:6, 6:3, 6:1.

Celkem už ovládla pátý juniorský turnaj, přičemž do kategorie vlétla loni na podzim v úchvatném stylu. Hned dva ze svých tří prvních startů proměnila v tituly. 

V polovině září se v egyptské Káhiře zapsala do historie. Ve věku 13 let, pěti měsíců a devíti dnů se stala nejmladší vítězkou této kategorie od roku 1995. Při cestě za trofejí tehdy navíc ztratila jediný set a čtyřem z pěti sokyň nadělila kanára.

Dominovala pak i na konci října v Istanbulu, kde v celém turnaji ztratila jen 17 her, v semifinále i finále pouze dvě.

Mladší ze sester ostatně už loni v létě předvedla, že se může směle měřit i s dospělými hvězdami. V Prostějově šokovala vítězstvím nad Kateřinou Siniakovou a na exhibici v Nice, kam ji pozval majitel místní akademie a kouč Sereny Williamsové Patrick Mouratoglou, potrápila Alizé Cornetovou.

Opěvované Američanky se musí ohlížet. Otěže nové tenisové generace přebírají Češky Opěvované Američanky se musí ohlížet. Otěže nové tenisové generace přebírají Češky Prohlédněte zde

"Neskutečné. Na to, že je jí 13 let, hraje neuvěřitelně. Má před sebou zářivou kariéru. Budu ji sledovat a nemůžu se dočkat, až ji uvidím hrát třeba za tři čtyři roky," obdivovala Francouzka mladičkou Češku.

Nadšení neskrývala ani Maureen Diazová, trenérka amerických dívek. 

"Ona i její sestra Linda mají vynikající tenisové IQ, výborně se hýbají a neustále čerpají zkušenosti, protože hrají strašně moc turnajů. Zdá se, že dobře znají hru a mají i výbornou podpůrnou síť," prohlásila.

Fruhvirtovy jsou přitom jen částí nové vlny mladých českých tenistek s obrovským potenciálem. Kromě nich je v nejlepší světové juniorské padesátce ještě Linda Nosková, Nikola Bartůňková a již zmíněná Barbora Palicová.

V neposlední řadě přitom prožívá fenomenální vzestup patnáctiletá Sára Bejlek, které už v dospělém rankingu patří pozice v nejlepší čtyřstovce, podobně jako o rok starším Lindám Fruhvirtové a Noskové.

Nosková naladila český tenis v Paříži na vítěznou notu. Ovládla dvouhru juniorek Nosková naladila český tenis v Paříži na vítěznou notu. Ovládla dvouhru juniorek Čtěte zde
reklama