reklama

Úspěch v Davis Cupu je podmíněn účastí Berdycha. Bez něj nás brzy čeká baráž, tuší Navrátil

Uvidíme v následujícím roce Tomáše Berdycha opět v reprezentačních barvách? Uvidíme v následujícím roce Tomáše Berdycha opět v reprezentačních barvách? autor: Dalibor Sosna
Čeští tenisté strávili za daviscupový víkend na kurtu celkem 13 hodin. Získali skalp světové desítky a celkem uhráli ve čtyřech zápasech sedm setů. Zatímco od Radka Štěpánka příslib v pokračování reprezentační kariéry kapitán Jaroslav Navrátil dostal, od Tomáše Berdycha zatím nikoliv. "Nemluvili jsme spolu. Žádná dohoda tedy zatím neexistuje, záleží jen na něm," řekl suše na téma české hvězdy.

Třinec – Prohráli. Nepostoupili. Ale ostudu v žádném případě neudělali. Český daviscupový tým od pátku do neděle zdatně vzdoroval favoritům z Francie. Na víc, než na jeden získaný bod to však nestačilo. Svou kůži svěřenci kapitána Jaroslava Navrátila ale nedali lacino.

"Hráli jsme se soupeřem, který má jednoznačně na to, celou soutěž vyhrát. Nahrává jim los a navíc tu nebyli dva jejich top hráči Monfils a Gasquet. A ještě mají nejlepší deblový pár na světě. Je to určitě jeden z nejsilnějších týmů," vyjádřil se pochvalně na adresu Francouzů Navrátil.

Veselý: Konečně výkon, za který se nemusím stydět. Tenhle termín Davis Cupu je ale šílený Veselý: Konečně výkon, za který se nemusím stydět. Tenhle termín Davis Cupu je ale šílený Čtěte zde

Veselý? Do dvou let vůdčí postava

Za předvedené výkony v Třinci také poděkoval svým svěřencům. "Lukáš Rosol odehrál znovu vynikající Davis Cup, stejně jako posledně v Německu. Je na něm vidět, že získává velkou sebedůvěru. U Jirky Veselého jsme viděli jeho 'noc a den', kdy v pátek opravdu nehrál dobře a v neděli pak předvedl o sto procent lepší výkon. Potřebuje hrát a já věřím, že během dvou let bude vůdčí českou jedničkou."

Za tu je zatím stále považován Tomáš Berdych, který se však z osobních důvodů pro toto čtvrtfinále omluvil. "Jestli chceme příští rok uspět, potřebujeme, aby se Tomáš vrátil. Jenom s ním máme šanci. Pokud budeme hrát ve stávajícím složení, přijdou roky, kdy se budeme zachraňovat a hrát baráž. Než se Jirka Veselý nebo Adam Pavlásek dostanou na top úroveň, bude to ještě nějaký čas trvat," zhodnotil Navrátil.

Štěpánek je nepostradatelný, s Berdychem jsem nemluvil

Osmapadesátiletý rodák z Přerova také vyzdvihl přínos Radka Štěpánka pro celý tým. "Radek je pro mě totálně nenahraditelný. Během celého týdne mladším klukům ohromně pomáhal jak na kurtu, tak mimo něj. Pro mě je navíc pořád nejlepším deblistou u nás. Chce pořád hrát a reprezentovat. Já s ním rozhodně počítám i do dalších sezon," prozradil.

Tsonga v souboji jedniček přetlačil Veselého, Češi si semifinále Davis Cupu nezahrají Tsonga v souboji jedniček přetlačil Veselého, Češi si semifinále Davis Cupu nezahrají Čtěte zde

Zatímco od Štěpánka příslib v pokračování reprezentační kariéry má, od Berdycha zatím nikoliv. "Nemluvili jsme spolu. Žádná dohoda tedy zatím neexistuje, záleží jen na něm," řekl Navrátil stručně na téma Berdych.

Jeho osobním důvodům rozumí, chápe i případnou ztrátu motivace. Od tohoto roku se navíc za daviscupové zápasy neudělují body do žebříčku a hráčům utkání často nabourávají jejich turnajový plán.

Sedm získaných setů za 13 hodin na kurtu

"Berďa Salátovou mísu vyhrál dvakrát a ročně objede spoustu podniků. Nejpodstatnější však je, že DC ztrácí na zajímavosti pro hráče v tom, že už za něj nedostávají body do rankingu. Dřív měli o co hrát, teď ne. Nic je vlastně netáhne na takové zápasy. Budou hrát tři dny těžké mače, budou zbití a pak pojedou hned na další turnaj? To je nesmysl," vyjádřil nesouhlas s novým systémem Navrátil.

Nešťastné načasování, Berdych Štěpánka šokoval. Nespal jsem, ale můj sen žije dál, oddechl si Nešťastné načasování, Berdych Štěpánka šokoval. Nespal jsem, ale můj sen žije dál, oddechl si Čtěte zde

Čeští tenisté strávili za víkend na kurtu celkem 13 hodin. Získali skalp světové desítky a celkem uhráli ve čtyřech zápasech sedm setů. Když navíc vezmeme v potaz fakt, že Francouzi mají v elitní světové stovce deset hráčů a například deblista Nicolas Mahut je i ve dvouhře výše postaveným plejerem než naše jednička Veselý, můžeme před výkonem Čechů jen smeknout.

A vize pro další roky? "Budu se snažit zabudovat mladého Zdeňka Koláře, kterému je ale 'bohužel' zatím jen devatenáct. Ten si tím celým musí pomalu projít. Chce to ještě čas, ale ti kluci chtějí hrát, chtějí reprezentovat a dávají tomu všechno. Jen potřebujeme, aby jim ještě pomohl Tomáš," uzavřel Navrátil.

Vive la France! Třinecká aréna českým tenistům nesvědčila Vive la France! Třinecká aréna českým tenistům nesvědčila Prohlédněte zde
reklama