reklama

Del Potro završil návrat po operacích ziskem titulu ve Stockholmu

Juan Martin del Potro. Juan Martin del Potro. autor: Reuters
Argentinský tenista Juan Martin del Potro už se v žebříčku posune na začátek páté desítky pořadí. Ve finále turnaje ve Stockholmu jasně přehrál Američana Jacka Socka.

Stockholm - Argentinský tenista Juan Martín del Potro vybojoval ve Stockholmu první turnajový titul od roku 2014 a korunoval tak úspěšnou sezonu, v níž se naplno vrátil po sérii operací zápěstí. Stříbrný medailista z olympijských her v Riu de Janeiro dnes ve finále porazil šestého nasazeného Američana Jacka Socka 7:5, 6:1.

Osmadvacetiletý Del Potro, který ve Stockholmu startoval na divokou kartu, hrál finále na okruhu ATP poprvé od ledna 2014, kdy triumfoval v Sydney. Po zisku 19. titulu v kariéře se v pondělním vydání žebříčku posune z aktuálního 63. místa o zhruba 20 příček na začátek páté desítky.

Po vyrovnaném prvním setu, který rozhodl jediný úspěšný brejk šampiona US Open z roku 2009 v jedenácté hře, začal Del Potro na kurtu kralovat. Bývalý čtvrtý hráč světa sebral o čtyři roky mladšímu soupeři třikrát podání a oplatil mu porážku z letošního prvního vzájemného utkání na antuce v Madridu.

reklama