reklama

Deprese, stesk po telefonu. Tomic utekl z reality show. Vrátí se k tenisu, nebo k počítání milionů?

Bernard Tomic. Bernard Tomic. autor: Dalibor Sosna
Pád australského tenisového talentu nekončí. Po selhání v kvalifikaci Australian Open rezignoval Bernard Tomic na jakoukoli další přípravu a zamířil do populární reality show. Tam ale vydržel jen tři noci.

Praha - Jeho fanoušci definitivně ztrácejí naději. Tomic budil obrovská očekávání, před dvěma lety vystoupal až na sedmnácté místo světového žebříčku. Dnes je v tom lepším případě pro smích.

"Co teď budu dělat? Půjdu domů počítat miliony. To je jediná věc, kterou dělám," prohlásil po neúspěchu v kvalifikaci na první grandslam sezony a způsobil tak další z řady skandálů.

"Pomysli na ty miliony, o které si přišel," rýpl si do něj legendární Američan Andy Roddick.

V žebříčku už se australský tenista propadl na 168. místo. A místo na trénink zamířil do reality show "I'm a Celebrity… Get Me Out of Here!". Společně s devíti dalšími známými osobnostmi se Tomic rozhodl bojovat v džungli o milion dolarů.

Pětadvacetiletý hráč zdůraznil, že pro něj peníze nehrají roli. Spíš prý chtěl v populární soutěži změnit názor veřejnosti na svou osobu. To ale nebude nic snadného. Tomic se totiž stává stále výraznějším vyvrhelem a prakticky nikdo už ho nebere vážně.

"Udělal několik chyb a cesta zpět bude dlouhá. Kope si čím dál větší jámu, ze které už se nikdy nemusí dostat," řekl australský daviscupový kapitán Lleyton Hewitt v reakci na Tomicovo nedávné prohlášení o tom, že Austrálie bez něj nikdy Davisův pohár nevyhraje.

Bývalý světový hráč číslo jedna Hewitt musel přiznat, že ho Tomicovo vyjádření pobavilo. "Myslím, že se všichni shodneme na tom, že by v této formě nebyl přínosem," zareagoval. 

Šokující čtvrtfinalista Wimbledonu z roku 2011 připravil další velké překvapení fanouškům už po třech nocích v reality show. Jeden z největších taháků celého pořadu znenadání oznámil, že končí.

"Polovinu dne jsem v depresích," přiznal Tomic. "Myslel jsem, že mě to bude bavit, že budu šťastný z nových lidí a prostředí. Ale nejsem," dodal.

Na začátku show natáčející se v Jihoafrické republice přitom ukázal odvahu. Vydržel i několikanásobné uštknutí bílého hada. Pak ale stanovil nový rekord, nikdo v historii pořadu ještě tak rychle neodstoupil.

"Už toho mám dost. Nikdy v životě jsem se necítil tak špatně. Je to džungle. Je to něco úplně jiného, než jsem čekal. Teď potřebuji klid. Tohle mě odrovnalo na týden, možná dva. Je to příliš riskantní," hledal slova.

Během čtyř dnů si prý Tomic přece jen uvědomil výhody života, kterým dosud tolik pohrdal. "Potřebuji se vrátit k soupeření a hraní toho, co umím nejlépe. Proto jsem se rozhodl odejít," oznámil.

V džungli ho přemohl přebytek volného času. "Nikdy dříve jsem ho tolik neměl. Vždycky jsem okolo sebe měl přátele, telefony. Nechci strávit polovinu dne v depresích. Přemýšlel jsem o tom, jak jsem hrál minulý rok a kde bych měl správně být," dodal tenista.

Stalo se to pouhých pár dní potom, co poskytl Tomic rozhovor listu Sydney Morning Herald. Naznačil v něm, jak moc lituje věcí, jež mu tenis vzal.

"Byl jsem jen stroj trénující se svým otcem. Neměl jsem žádné dětství. Od osmi let jsem znal pouze tenis," prozradil nejmladší vítěz juniorského singlu na Australian Open v otevřené éře.

Tomic v rozhovoru, stejně jako v reality show, vyjádřil touhu vytvořit o své osobě lepší obrázek. "Lituji věcí, které jsem řekl nebo udělal. Chtěl bych ukázat lepší stránku své osobnosti. Když mě poznáte lépe, jsem dobrý člověk," kál se tenista.

Slov o počítání milionů prý začal litovat hned dvě minuty po jejich vyslovení. 

Co nastane po návratu nevypočitatelného sportovce do Austrálie, se už nikdo neodváží tipovat. Půjde Tomic domů počítat miliony, nebo konečně ukáže své světlejší stránky?

Tetování Plíškové, Wozniacká na loďce i kolapsy z vedra. 51 nejlepších fotek z Australian Open Tetování Plíškové, Wozniacká na loďce i kolapsy z vedra. 51 nejlepších fotek z Australian Open Prohlédněte zde
reklama