reklama

Djokovič nevyhrál domácí charitativní turnaj. Vzpomínky u něj vyvolaly slzy

Novak Djokovič a Alexander Zverev před utkáním Adria Tour 2020 v Bělehradě. Novak Djokovič a Alexander Zverev před utkáním Adria Tour 2020 v Bělehradě. autor: Reuters
Světová tenisová jednička Novak Djokovič na prvním turnaji své exhibiční Adria Tour v rodném Bělehradě na celkové vítězství nedosáhl. Dnes sice před 4000 diváky třiatřicetiletý Srb zdolal 4:0, 1:4, 4:2 Němce Alexandera Zvereva, ale do finále díky lepší vzájemné bilanci postoupil jeho nečekaný sobotní přemožitel Filip Krajinovič.

Djokovič se po utkání nad Zverevem před čtyřmi tisícovkami fanoušků nedokázal ubránit slzám. "Nebrečím, protože jsem vypadl z turnaje, ale přemohly mě emoce, protože mi to tady všechno připomíná dětství," řekl Djokovič svým nadšeným krajanům. "Bylo to emočně hodně náročných pár dnů, chci poděkovat všem, díky nimž se tahle akce mohla uskutečnit," dodal sedmnáctinásobný grandslamový šampion.

Vítězem turnaje se stala světová trojka Dominic Thiem z Rakouska, jenž prošel bez zaváhání skupinou a poté ve finále zdolal Krajinoviče 4:3, 2:4, 4:2.

Turnaj konaný v Djokovičově tenisovém centru u Dunaje byl první akcí charitativní Adria Tour, jež bude pokračovat příští víkend v chorvatském Zadaru. Další turnaj v Černé Hoře musel být kvůli opatřením proti šíření koronaviru zrušen, finále Jadranského turné by měla hostit začátkem července bosenská Banja Luka.

reklama