reklama

Djokovič pobouřil Balkán. Křepčil s šéfem Drinských vlků, kteří vraždili v Srebrenici

Youtube.com
Že často bojuje o přízeň fanoušků ve světě nikoho nepřekvapí, ale rodák z Bělehradu Novak Djokovič už nemá klid ani doma na Balkáně. Přispěla k tomu fotografie, na které sedí za stolem s někdejším velitelem jednotky Drinští vlci, která se účastnila vraždění bosenských muslimů v Srebrenici. A poté uniklo i video, kde tenista zpívá po boku předáka bosenských Srbů Milorada Dodika.

Po US Open, kde Djokovič skončil poražený ve finále a zhatil tak možnost na kalendářní grandslam, si odjel s rodinou odpočinout do Bosny a Hercegoviny. 

To by ještě nebylo nic tak divného, kdyby se na sítích neobjevily fotografie, jak sedí za jedním stolem s Milanem Jolovičem, s někdejším velitelem polovojenské jednotky Drinští vlci, která byla u genocidy bosenských muslimů ve Srebrenici během války v Bosně. 

Pár dní nato si na svatbě judisty Nemanji Majdova zazpíval po boku jednoho z vrcholných politiků Republiky srbské Milorada Dodiga, který srebrenický masakr popírá a považuje ho za bosenskou vládou nadsazenou historickou událost.

A Djokovič za chvíle ve společnosti těchto dvou kontroverzních mužů sklízí na sociálních sítích ze všech stran kritiku. 

"Strávil čas poflakováním se ve společnosti odsouzených válečných zločinců, ale myslíte si, že tím přijde o nějaké sponzory? Odpověď je, že ne. Za popírání bosenské genocidy spíš dostanete odměnu, než abyste byli potrestaní," rýpl si například politolog Jasmin Mujanovič. 

Ruska štvala Kvitovou rychlým podáním. Sotva jsem stihla dojít na čáru, popsala Češka Ruska štvala Kvitovou rychlým podáním. Sotva jsem stihla dojít na čáru, popsala Češka Čtěte zde

Sám Djokovič se k tomu ještě nevyjádřil. Není to ale zdaleka první přešlap, kterého se v souvislosti s mezinárodní politikou dopustil.

Při loňských lednových oslavách po ATP Cupu pěl s týmem písně Pochod na Drinu a Vidovdan, které jsou v některých zemích bývalé Jugoslávie považovány za hymny srbského nacionalismu. To urazilo například kosovského velvyslance v Bulharsku Edona Cana. 

"Můžeš být vítězem ATP a přitom uvnitř zůstat primitivem, zaostalcem, obyčejným balkánským nacionalistou a šovinistou. Není náhoda, že je Novak Djokovič nejméně oblíbeným tenisovým šampionem historie," uvedl tehdy Cana na Twitteru.

reklama