Djokovič sice neproměnil ani jeden brejkbol, přesto Federera udolal

3. 11. 2018 20:11
Novak Djokovič v semifinále turnaje v Paříži porazil Rogera Federera 7:6, 5:7, 7:6. Ve finále ho vyzve Karen Chačanov.
Novak Djokovič na masters v Paříži 2018
Novak Djokovič na masters v Paříži 2018 | Foto: Reuters

Paříž - Novak Djokovič zdolal v semifinále turnaje Masters v Paříži svého velkého rivala Rogera Federera 7:6, 5:7, 7:6 a prodloužil vítěznou sérii na 22 zápasů. Srbský tenista, jenž se v pondělí vrátí na první místo světového žebříčku, se ve finále utká s Karenem Chačanovem.

Jednatřicetiletý Djokovič udolal Federera po více než tříhodinové bitvě, v níž oba soupeři ani jednou neztratili servis, a vzájemnou bilanci vylepšil na 25:22. Ve francouzské metropoli bude usilovat o pátý triumf, 33. titulem z turnaje Masters by vyrovnal rekord Rafaela Nadala. Federer si musí na jubilejní 100. trofej z okruhu ATP počkat.

"Tohle byl pravděpodobně ten nejmimořádnější zápas, který jsem letos sehrál. Z dvanácti brejkbolů nevyužít ani jediný a přesto vyhrát - nevím, jestli se mi vůbec kdy něco takového stalo," řekl na kurtu Djokovič, jenž uspěl i navzdory 54 vítězným úderům soupeře. Z mečbolu se radoval po třech hodinách a dvou minutách, delší třísetové utkání spolu oba velcí soupeři nikdy nesehráli.

Chačanov si v Paříži zahraje finále turnaje série Masters poprvé v kariéře. Dvaadvacetiletý ruský tenista v úvodním semifinále porazil 6:4, 6:1 účastníka Turnaje mistrů Dominica Thiema z Rakouska.

Osmnáctý hráč světového žebříčku Chačanov vyřadil v pařížské hale třetího favorizovaného soupeře za sebou. V osmifinále porazil světovou devítku Johna Isnera z USA, ve čtvrtfinále pětku Alexandera Zvereva z Německa a dnes za 72 minut osmičku Thiema, jenž si v pátek jako osmý zajistil účast na finále ATP Tour v Londýně.