reklama

Djokovič travnatou sezonu nevynechá, před Wimbledonem se představí v Queen's Clubu

Po vyřazení ve čtvrtfinále Roland Garros se chce Novak Djokovič co nejlépe připravit na Wimbledon. Po vyřazení ve čtvrtfinále Roland Garros se chce Novak Djokovič co nejlépe připravit na Wimbledon. autor: Reuters
Srbský tenista po prohraném čtvrtfinále na French Open říkal, že travnatou část sezony možná vypustí. Nakonec však přijal divokou kartu na turnaj v Queen's Clubu, který pojme jako přípravu na Wimbledon.

Londýn - Novak Djokovič už setřásl zklamání ze čtvrtfinálového vyřazení na French Open a přijal divokou kartu na turnaj v Queen's Clubu. Srbský tenista sice v Paříži zpochybnil, že bude letos hrát na trávě, nakonec se ale rozhodl do přípravy na Wimbledon od příštího týdne naplno naskočit.

Bývalý první hráč světového žebříčku se letos vrací po delší pauze zaviněné zraněním lokte a stále se nemůže dostat do někdejší formy. Na Roland Garros prohrál s italským překvapením turnaje Marcem Cecchinatem a bezprostředně po zápase prohlásil, že možná letos travnatou sezonu vynechá.

"Jsem připraven na nové výzvy. Tráva je velice specifická, je to ten nejméně obvyklý povrch, takže jsem šťastný, že budu mít šanci zahrát si na tomto velkém turnaji, což bude skvělá příprava na Wimbledon," uvedl dvanáctinásobný grandslamový šampion na webu turnaje, na němž si v roce 2008 zahrál ve finále.

reklama