reklama

Doživotí pro supertalent. Tenista podváděl jako bratr, na turnajích už si nezahraje

Konec už v jednadvaceti letech. Egyptský tenista Youssef Hossam měl nakročeno ke skvělé kariéře, jenže doplatil na podvody. Mezinárodní tenisová federace ITF ho doživotně vyloučila z turnajů.

"V důsledku jeho jednání je pan Hossam od nynějška vyloučen z účasti na jakékoliv akci organizované nebo uznávané tenisovými orgány," stojí v prohlášení Tennis Integrity Unit (TIU), tedy organizace, která v tenise vyšetřuje manipulaci s výsledky a korupční jednání.

U Hossama zjistila v letech 2015 až 2019 jednadvacet porušení antikorupčního programu. Osm případů se týkalo manipulování výsledků, šest souviselo s usnadňováním sázení, dvakrát přesvědčoval jiné hráče, aby nepodali svůj nejlepší výkon, třikrát nenahlásil pokus o korupci a ve dvou případech nespolupracoval s TIU.

Hossam měl přitom našlápnuto k největším hvězdám tenisu, jako juniorovi mu v dubnu 2016 patřilo osmé místo na světě v žebříčku ITF Junior Circuit. Mezi dospělými se stihl vyšplhat na 291. místo pořadí, vyhrál devět turnajů kategorie Futures a v daviscupovém týmu Egypta si připsal devět vítězství a dvě porážky.

Poslední zápas sehrál rodák z Gízy v dubnu loňského roku, kdy na turnaji v Šarm aš-Šajchu coby nejvýše nasazený překvapivě podlehl italskému kvalifikantovi Mattiovi Belluccimu 6:3, 3:6, 3:6. Poté mu tenisové orgány zastavily činnost a na začátku tohoto týdne vystavily doživotní stop.

Youssef Hossam tak navázal na svého bratra Karima. Ten byl totiž před dvěma lety rovněž doživotně vyloučen z tenisu - a také kvůli manipulování s výsledky. Byl totiž shledán vinným z toho, že mezi lety 2013 a 2017 porušil šestnáct antikorupčních pravidel…

Tenisový skandál. Hráči ovlivňovali zápasy, mezi zatčenými je i účastník US Open Tenisový skandál. Hráči ovlivňovali zápasy, mezi zatčenými je i účastník US Open Čtěte zde
reklama