reklama

Dva tituly a stop. Garciaová se odhlásila z turnaje v Tchien-ťinu, favoritkou je tak Kvitová

Petra Kvitová Petra Kvitová autor: Reuters
Česká tenistka Petra Kvitová je poté, co se kvůli zranění odhlásila Francouzka Caroline Garciaová, největší favoritkou turnaje v čínském Tchien-ťinu. Garciaová vyhrála dva tituly během minulých dvou týdnů.

Tchien-ťin - Tenistka Caroline Garciaová se po nečekaných triumfech během dvou týdnů na turnajích ve Wu-chanu a Pekingu odhlásila z navazujícího podniku WTA Tour v Tchien-ťinu, jenž se hraje tento týden. Nově devátá hráčka světového žebříčku se organizátorům omluvila kvůli zranění pravého stehenního svalu. Favoritkou turnaje tak bude Češka Petra Kvitová.

Projděte si tenisové žebříčky ATP a WTA Projděte si tenisové žebříčky ATP a WTA Prohlédněte zde

Třiadvacetiletá Garciaová mluvila o svých zdravotních problémech už po nedělním triumfu v Pekingu, kde ve finále zdolala novou světovou jedničku Simonu Halepovou. Francouzka se díky dvěma triumfům na velkých turnajích posunula na osmé místo v žebříčku této sezony a má tak šanci poprvé ve dvouhře startovat na Turnaji mistryň v Singapuru.

Garciaová měla být v Tchien-ťinu nejvýše nasazenou hráčkou a los jí přisoudil pro první kolo atraktivní souboj s Ruskou Marií Šarapovovou, jež startuje na divokou kartu. Pozici Garciaové nyní převzala Rumunka Irina-Camelia Beguová.

Největší žebříčkovou favoritkou turnaje se tak stala česká tenistka Petra Kvitová, která zůstala nasazenou dvojkou. Semifinalistka z Pekingu sbírá v Číně body, aby se kvalifikovala na Elite Trophy do Ču-chaje, kde loni získala titul. V prvním kole se Kvitová utká s domácí hráčkou Ču Lin.

reklama