reklama

Dvojnásobná šampionka Azarenková odřekla Australian Open

Viktoria Azarenková Viktoria Azarenková autor: Reuters
Běloruská tenistka bude v Melbourne chybět kvůli soudní při s ex-partnerem, s nímž se soudí o péči o syna.

Melbourne - Dvojnásobná vítězka z Melbourne Parku Viktoria Azarenková odřekla účast na tenisovém Australian Open. Bývalá světová jednička nehraje od Wimbledonu kvůli vlekoucímu se soudnímu sporu o péči o syna a odložit musela i začátek nové sezony.

Osmadvacetiletá Běloruska o Vánocích zrušila z osobních důvodů start na turnaji v Aucklandu a dnes organizátoři Australian Open potvrdili, že nebude hrát ani oblíbený grandslam v Melbourne. Z něj odjela s trofejí pro šampionku v letech 2012 a 2013.

"Bohužel letos nemůže do Austrálie přijet. Je to její oblíbený turnaj, těší se, že se vrátí za rok," uvedl v prohlášení ředitel grandslamu Craig Tiley.

Azarenková se stala matkou v prosinci 2016. Kvůli soudu s expartnerem o péči o syna Lea, během něhož nemůže opustit Kalifornii, už přišla mimo jiné o US Open a finále Fed Cupu v Minsku.

Letos dostala do Melbourne Parku divokou kartu, která nyní připadla Ajle Tomljanovičové. Australian Open začne za týden. Chybět na něm bude i obhájkyně titulu Serena Williamsová, která se po zářijovém porodu dcery ještě necítí dostatečně připravená.

reklama