Kiki Bertensová
0
1
2

Dobrý den, vítejte u online přenosu ze semifinále tenisového turnaje v Eastbourne, v němž se Karolína Plíšková utká s Kiki Bertensovou. Zápas by měl začít po 14. hodině.

První finalistkou poslední přípravy před Wimbledonem je Němka Angelique Kerberová. Ta semifinále ani hrát nemusela, její soupeřka Tunisanka Džabůrová vzdala kvůli zranění.

Plíšková ve třech dosavadních zápasech v Eastbourne neztratila ani set a své soupeřky doslova rozdrtila. Gasparjanová uhrála šest her, Mertensová jen tři, Alexandrovová pouze dvě.

V semifinále se ale nic podobného neodehraje. Soupeřkou Plíškové totiž bude čtvrtá hráčka světa Nizozemka Kiki Bertensová.

Kiki Bertensová ve finále turnaje v Petrohradu 2019.
Kiki Bertensová ve finále turnaje v Petrohradu 2019. | Foto: Reuters

Bertensová vede ve vzájemné bilanci 3:2 na zápasy a Plíškovou porazila i v dosud jediném duelu na travnatém povrchu. Loni v osmifinále Wimbledonu ve dvou setech.

Mimochodem, v Londýně už proběhl los Wimbledonu a je velmi zajímavý. Přečtěte si v přiloženém článku.

Pojďme ale zpět do jihoanglického přímořského města Eastbourne, kde se na centrální kurt již dostavily Plíšková s Bertensovou.

Už je i po losu, na podání začne česká tenistka.

Semifinále začíná.

15:0

Parádní první útok. Bertensová se dobře bránila, Plíšková ale zakončovala neomylně po přechodu k síti.

30:0

Češka viděla dobře míč v autu a vzala si úspěšnou challenge.

40:0

Další fiftýn pro českou tenistku.

40:15

Bertensová poprvé dokázala přejít do protiútoku.

40:30

Pokus o kraťas se Plíškové vůbec nepovedl.

1:0 Plíšková získává gem

Nakonec ale úvodní hru česká tenistka zvládá a drží podání.

0:15

Páska hrála s Plíškovou, ránu Bertensové udržela na její polovině.

0:30

Plíšková opět vzala challenge, vynutila si tak druhý servis soupeřky, pak hned po returnu zamířila k síti a bodovala.

0:40

Plíšková pokračuje v krasojízdě, má tři brejkboly.

15:40

Nizozemka díky prvnímu servisu snižuje.

2:0 Plíšková získává gem

Vítězným forhendem Plíšková proměnila druhý brejkbol.

15:0

Vynikající, Bertensové nezbývalo nic jiného, než se bránit. Plíšková nezaváhala a zahrála dokonalý winner po čáře.

15:15

Jediná kaňka na úvodu utkání je to, že Češka netrefuje první servis.

30:15

Plíšková šla tentokrát na síť poměrně nepřipravená, měla ale štěstí, že Bertensové prohoz letěl za základní čáru.

40:15

Po neuvěřitelném obranném prohozu Plíškové Bertensová jen nevěřícně hledí na místo, kde míček dopadl na trávu.

40:30

Bertensová snižuje, zahrála vynikající return pod nohy.

40:40

Plíšková musela jít kvůli chybě nohou přes druhé podání, čehož Bertensová opět využila. Shoda.

A:40

Po prvním podání Plíšková vypálila vítězný forhend.

40:40

Bertensová se ale opět pustila do drtivého útoku.

A:40

V pravý čas přichází první eso Plíškové.

3:0 Plíšková získává gem

Nebyla to lehká práce, Plíšková ji ale zmákla. Brejk je potvrzený.

15:0

Nizozemka byla v úvodu rozpačitá, teď už ale hraje svou typickou strojovou hru.

30:0

První eso pro Bertensovou.

30:15

Na výborný return nenašla Bertensová odpověď.

40:15

Z dalším esem nemohla Plíšková nic dělat.

3:1 Bertensová získává gem

Nizozemská tenistka udržela podání a smazala nulu z ukazatele skóre.

15:0

Bertensová to měla na kříži ložené, forhend ale poslala do sítě.

30:0

Karolína zvyšuje, první servis byl dostatečně kvalitní.

40:0

Na bekhendu nebyla Bertensová přesná.

40:15

Karolíně úplně uletěl forhend.

4:1 Plíšková získává gem

Češka v pohodě drží podání, které v Eastbourne neztratila ani jednou v předchozích dvou duelech.

0:15

Nizozemka trefuje z forhendu pouze síť.

0:30

Nádhera! Plíšková se bránila ve velkém stylu a vynikající výměnu uzavřela dokonce parádním vítězným lobem.

15:30

Bertensová trefila winner do protipohybu.

15:40

Po první dvojchybě má Plíšková dva brejkboly.

30:40

Plíšková si hodně vyčítá, že hrála na returnu velmi riskantně.

40:40

Bertensová esem odvrací druhý brejkbol.

A:40

Žádná šance, Nizozemka zaútočila dravě a neomylně.

40:40

Plíšková returnovala pod nohy a definitivně zlomila odpor soupeřky forhendem.

40:A

Neskutečné. Plíšková zahrála fenomenální výměnu, dostala soupeřku pod velký tlak a nakonec rozhodla málo vídaným zkrácením na halfvoleji.

5:1 Plíšková získává gem

Jízda pokračuje. Plíšková bere soupeřce podruhé podání a jde podávat na zisk první sady.

15:0

Češka začíná esem.

30:0

Bertensová poslala forhend do autu.

40:0

U sítě si Karolína připsala jednoduchý winner a má tři setboly.

6:1 Plíšková získává gem

A eso na závěr. Velká paráda. Za 29 minut bere Plíšková první set, oproti očekávání zatím demoluje i světovou čtyřku.

15:0

Bertensová zahajuje druhý set na podání, první výměnu zvládla.

15:0

Bertensová při dobíhání míče nepříjemně uklouzla a při pádu se bouchla o zem zezadu do hlavy. Vypadá to ale, že bude v pořádku.

30:0

Nizozemka trefila return nečistě.

40:0

Plíšková bere další fiftýn, Bertensová zatím neví, jak si na příjmu poradit.

40:15

Bertensová sklízí potlesk, jeho část ale náleží i Plíškové za statečnou obranu.

40:30

Velká chyba, kterou si Plíšková komplikuje situaci.

1:1 Plíšková získává gem

Na síti už si to ale Karolína pohlídala, je vyrovnáno.

0:15

Plíšková hrála return na tělo, Bertensová si nestačila ustoupit, navíc se jí nezdál odskok míče.

15:15

Bekhend Plíškové zastavila síť.

15:30

Bertensová vyrobila dvojchybu.

15:40

Další return na tělo, Plíšová má dva brejkboly.

2:1 Plíšková získává gem

A na závěr přichází nádherná bekhendová rána po čáře. Míč lízl lajnu a Plíšková jde do brejku i ve druhém setu.

15:0

Bertensová dobře anticipovala směr zakončení soupeřky, ránu ale nedokázala vrátit přesně.

30:0

Druhý servis zahrála Karolína s vysokým odskokem a Bertensová na returnu opět neuspěla.

40:0

Po prvním podání šla Plíšková do kolen a vykouzlila další forhendový vítězný míč.

3:1 Plíšková získává gem

Čistá hra pro Plíškovou, brejk je opět potvrzený.

0:15

Na příjmu Češka navazuje skvostným returnem.

0:30

A znovu. Bertensová neměla žádnou šanci.

15:30

Nizozemka se z nejhoršího dostává díky prvnímu podání.

15:40

Vzápětí ale dělá velkou chybu na forhendu, nabízí tak Plíškové další dvě šance na brejk.

Ani se mi nechce věřit tomu, co dnes sledujeme. Plíšková hraje naprosto fantasticky, silná soupeřka nemá čím ublížit.

15:0

Zoufalá Bertensová to chtěla zkusit lobem, ani tahle varianta jí ale nevyšla.

30:0

Plíšková zvyšuje přímým bodem.

40:0

Inside-out forhend letí k čáře, Bertensová opět v roli diváka.

A další winner z forhendu. A znovu čistá hra.

15:0

Bertensová začala na podání úspěšně.

30:0

Bekhendový return Plíškové byl uspěchaný.

30:15

Další return ale poslala Plíšková přímo do růžku.

40:15

Bertensové pomohlo první podání.

40:30

Další nechytatelný return do bekhendu soupeřky, Plíšková to má dnes v ruce.

5:2 Bertensová získává gem

Nizozemka upravuje výsledek, doufejme, že jen kosmeticky. Po pauze půjde Plíšková servírovat na postup do finále.

15:0

Nádherná podívaná. Plíšková zpřísnila forhend a došla si na síť pro vítězný volej.