reklama

Výběr světa je v Laver Cupu stále na dostřel. Díky Andersonovi a čtyřhře

Kevin Anderson se na Laver Cupu zdraví s Novakem Djokovičem. Kevin Anderson se na Laver Cupu zdraví s Novakem Djokovičem. autor: ČTK
Evropě zatím na Laver Cupu nevycházejí čtyřhry. Z pěti případů vyhrála jen jednou.

Chicago - Tenisté Evropy vedou po dvou dnech v Laver Cupu nad výběrem světa už jen 7:5 a ještě nemají v Chicagu jistotu obhajoby titulu. Tým kapitána Johna McEnroea vrátily do hry o trofej výhra Jihoafričana Kevina Andersona nad Srbem Novakem Djokovičem a znovu zvládnutá čtyřhra. Druhý hrací den se za vítězství udělovalo po dvou bodech.

V sobotu sice nejdříve brali body Evropané díky Rogeru Federerovi a Alexanderu Zverevovi, ale ve večerním utkání prohrál letošní vítěz Wimbledonu a US Open Djokovič s Andersonem 6:7, 7:5 a 6:10 v super tie-breaku. "Předešlé vyrovnané boje jsme ztratili, proto jsem chtěl tenhle moc urvat," řekl Anderson.

Čtyřhru ovládli Jack Sock s Nickem Kyrgiosem. Americko-australská dvojice si poradila s párem David Goffin z Belgie a Grigor Dimitrov z Bulharska 6:3, 6:4. Z pěti odehraných deblů v Laver Cupu, dohromady i s loňským premiérovým ročníkem v Praze, tak vyhrála Evropa jen jednou, a to díky unikátnímu páru Roger Federer, Rafael Nadal.

Závěrečný den jsou na pořadu opět čtyři zápasy, tentokrát se ale začíná čtyřhrou a následují tři dvouhry. Každá výhra je za tři body.

Tenisový Laver Cup v Chicagu:

Výběr světa - Evropa 5:7 po šestém zápase

Anderson - Djokovič 7:6, 5:7, 10:6, Sock, Kyrgios - Dimitrov, Goffin 6:3, 6:4.

reklama