reklama

Exhibiční tenisová IPTL opět startuje. Uzdravený Berdych si zahraje po boku Ivanovičové

Tomáš Berdych Tomáš Berdych autor: Reuters
Český tenista Tomáš Berdych si zahraje letošní třetí ročník asijské exhibiční ligy International Premier Tennis League (IPTL). Soutěž kombinující současné a bývalé hvězdy s upravenými pravidly začne v pátek. Rodák z Valašského Meziříčí bude mít za parťačky například Srbku Anu Ivanovičovou nebo Švýcaru Martinu Hingisovou.

Praha - V Argentině možná ještě ani nezaschlo šampaňské po oslavách historicky prvního triumfu tamních tenistů v Davis Cupu a už některým světovým hráčům a hráčkám startuje příprava na sezonu příští. V pátek totiž začíná třetí ročník asijské exhibiční ligy International Premier Tennis League (IPTL), kde bude jediným českým zástupcem uzdravený Tomáš Berdych.

Trenérská rošáda českých tenisových hvězd. Kvitová se domluvila s Vaňkem, Plíšková zase s Kotyzou Trenérská rošáda českých tenisových hvězd. Kvitová se domluvila s Vaňkem, Plíšková zase s Kotyzou Čtěte zde

Rodák z Valašského Meziříčí odmítl v listopadu roli náhradníka pro Turnaj mistrů, aby mohl v klidu doléčit stále se ozývající problémy se slepým střevem. V Japonsku, kde exhibice IPTL začíná a bude se dál přesouvat do Singapuru a Indie, se ale představí.

Podnik, který vyvrcholí finále 11. prosince, může dokonale využít i k přípravě. V jeho týmu Royals ze Spojených arabských emirátů se totiž jako zástupce legend ukáže i Chorvat Goran Ivaniševič, který s Berdychem od podzimu trénuje.

V sestavě s českým hráčem je také Srbka Ana Ivanovičová, Švýcarka Martina Hingisová, Kanaďan Daniel Nestor či Uruguayec Pablo Cuevas. V dalších třech týmech jsou ještě větší hvězdy současného tenisu. Uzdravil se totiž i Švýcar Roger Federer, účast přislíbila Serena Williamsová z USA, Japonec Kei Nišikori nebo Australan Nick Kyrgios.

A právě s výběrem, kde je australský bouřlivák, se Berdych a spol. utkají hned v pátek. Týmy si to rozdají v mužském a ženském singlu, mužské čtyřhře, mixu a zápasu legend. Hraje se vždy jeden set. Gemy se sčítají a vítězové dostanou do tabulky tři body.

IPTL má být hlavně zábava. A tak organizátoři umožňují týmům střídat hráče uprostřed setu, utkání se nezdržuje opakováním servisu, který předtím škrtnul o pásku, a tiebreak se hraje na náhlou smrt, pokud je v něm stav 6:6.

Loni stejnou soutěž hrála česká tenistka Karolína Plíšková a s celkem Singapore Slammers slavila titul. Letos se však rozhodla v prosinci potrénovat s novým trenérem Davidem Kotyzou.

reklama