reklama

Fedcupový tým vyhrál podruhé za sebou anketu Zlatý kanár

České tenistky letos potřetí za sebou vyhrály Fed Cup, což je ve Zlatém kanáru vyneslo na první příčku. České tenistky letos potřetí za sebou vyhrály Fed Cup, což je ve Zlatém kanáru vyneslo na první příčku. autor: ČTK, Reuters
Vyhlašování ankety o nejlepší české tenisty Zlatý kanár se dnes v Přerově uskutečnilo ve stínu přepadení Petry Kvitové. Ta musela kvůli poranění ruky na operaci a slavnostního večera v Přerově se nemohla zúčastnit.

PřerovFedcupový tým získal podruhé za sebou tenisového Zlatého kanára. Výběr kapitána Petar Pály pá letos završil v soutěži družstev vítězný hattrick a získal nejvíce hlasů v 24. ročníku ankety časopisu Tenis a tenisového svazu.

Kvitová je po operaci. Nesmí namáhat sešité šlachy, určitě přijde o Australian Open Kvitová je po operaci. Nesmí namáhat sešité šlachy, určitě přijde o Australian Open Čtěte zde

Nejlepším hráčem se posedmé v řadě stal Tomáš Berdych a nejlepší tenistkou poprvé Karolína Plíšková, která po šesti letech vystřídala Petru Kvitovou. Slavnostní vyhlášení v Přerově se uskutečnilo ve stínu dopoledního napadení dvojnásobné wimbledonské vítězky Kvitové, která se ceremoniálu kvůli zranění a operačnímu zákroku nemohla zúčastnit.

Fedcupový tým letos vyhrál všechny tři zápasy na půdě soupeřek a ve finále ve Štrasburku porazil Francii 3:2 až díky závěrečné čtyřhře. V anketě dostal 126 hlasů ze 185 a stejně jako před rokem opanoval rovněž kategorii týmů.

Z posledních osmi ročníků ankety se celkem pětkrát radovalo z prvenství družstvo. V letech 2009, 2012 a 2013 zvítězil daviscupový tým. Z jednotlivců naposledy získala Zlatého kanára Kvitová v roce 2014 po svém druhém triumfu na trávě ve Wimbledonu.

Berdych zvítězil mezi muži opět s převahou - dostal 181 hlasů a druhý Jiří Veselý dva. Po jednom hlasu obdrželi Radek Štěpánek a Jan Šátral. Finalistka US Open Plíšková dominovala díky 179 hlasům, Kvitová měla čtyři hlasy.

Nebojte se o mě, vzkazuje Kvitová fanouškům. Z útoku na ni je v šoku i Navrátilová Nebojte se o mě, vzkazuje Kvitová fanouškům. Z útoku na ni je v šoku i Navrátilová Čtěte zde

Pozici deblistky roku obhájila Lucie Šafářová. V kategorii Postup na žebříčcích ATP a WTA uspěli Adam Pavlásek a Barbora Strýcová. Talenty jsou Dalibor Svrčina a Denisa Hindová, nejlepší tenistou na vozíčku se premiérově stala Ladislava Pořízková.

Šéf tenisového svazu (ČTS) Ivo Kaderka opět udělil i Ceny prezidenta ČTS a mimo jiné ocenil bronzové medailisty z olympiády v Riu de Janeiro - singlistku Kvitovou, v deblu Šafářovou se Strýcovou a v mixu Lucii Hradeckou se Štěpánkem.

Tenisová anketa Zlatý kanár:

Zlatý kanár 2016: Fedcupový tým ČR.

Nejlepší český hráč: Tomáš Berdych (TK Agrofert Prostějov)

Nejlepší česká hráčka: Karolína Plíšková (TK Sparta Praha)

Postup na žebříčku ATP: Adam Pavlásek (TK Agrofert Prostějov)

Postup na žebříčku WTA: Barbora Strýcová (TK Sparta Praha)

Talent roku - chlapci: Dalibor Svrčina (TK Agrofert Prostějov)

Talent roku - dívky: Denisa Hindová (I. ČLTK Praha)

Deblista roku: Lucie Šafářová (TK Agerofert Prostějov)

Tým roku: Fedcupový tým ČR (Karolína Plíšková, Strýcová, Hradecká, Kvitová, Allertová, kapitán Pála)

Nejlepší tenista na vozíčku: Ladislava Pořízková (Centrum tenisu na vozíku Českého tenisového svazu vozíčkářů v Praze).

reklama