21. 6. 2018 19:26
Roger Federer po dvou hodinách udolal Benouita Paireho po setech 6:3, 3:6, 7:6.
Roger Federer.
Roger Federer. | Foto: ČTK

Halle - Devítinásobný vítěz turnaje v Halle Roger Federer se hodně nadřel na postup do čtvrtfinále přes Francouze Benoita Paireho. Švýcarský tenista v dnešním zápase druhého kola wimbledonské generálky odvrátil dva mečboly, než mohl za dvě hodiny po vítězství 6:3, 3:6, 7:6 slavit osmnáctou výhru na trávě za sebou.

Šestatřicetiletý Federer udělal především ve druhém setu nezvyklé množství chyb, ale v rozhodujícím setu byl k výhře blíž. Za stavu 5:4 vedl 40:15, Paire však oba mečboly odvrátil díky tvrdým servisům. V tie-breaku pak měl za stavu 6:5 a 7:6 šanci ukončit zápas Francouz, jehož minulý týden ve Stuttgartu porazil Tomáš Berdych, ale dva mečboly nevyužil a Federer zkrácenou hru vyhrál 9:7.

"Byl to těžký zápas na vysoké úrovni. Na konci to prostě bylo jen těsně. Ani nevím, kolik jsem těch mečbolů odvrátil," řekl vítěz stuttgartského turnaje. "Trochu mě zklamalo, jak jsem ve druhém setu podával," dodal Federer sebekriticky.

Dvacetinásobný grandslamový šampion si díky vybojovanému vítězství udržel naději na setrvání v čele světového žebříčku, kde tento týden vystřídal Španěla Rafaela Nadala. Aby vydržel jako jednička až do Wimbledonu, musí Federer turnaj v Halle vyhrát. Švýcar v Německu obhajuje loňské vítězství a útočí na desátý titul.

Ve čtvrtfinále Federera čeká Australan Matthew Ebden.