reklama

Federer pomalu ztrácí kontrolu nad rekordy. Ale grandslam ještě vyhraje, věří legenda

Roger Federer Roger Federer autor: Reuters
V lednu to bude rok, co švýcarský tenisový král Roger Federer naposledy zamával z kurtu fanouškům. Pak přišlo zranění kolene, operace a předčasné ukončení sezony. A zatímco regeneroval, začal se jeho náskok v historických žebříčcích tenčit.

Na kontě má 20 grandslamů, na postu světové jedničky strávil 310 týdnů. Dřív se zdálo, že tyhle jeho rekordy se nedají překonat a z velké trojky světového tenisu zůstane nejlepším hráčem. Teď se ale v žebříčcích přibližují dva největší rivalové Rafael Nadal I Novak Djokovič.

Nadopovaný Nadal? Šířili jsme pomluvy, byl moc dobrý, odhalil tenista po letech Nadopovaný Nadal? Šířili jsme pomluvy, byl moc dobrý, odhalil tenista po letech Čtěte zde

První jmenovaný dotáhl Federera v počtu trofejí z podniků velké čtyřky, když v říjnu ovládl French Open. Srbská světová jednička si zase buduje náskok v čele žebříčku tak, aby za 17 týdnů Švýcara v historickém zápisu překonala. 

Ale pozor, francouzská grandslamová šampionka Marion Bartoliová si myslí, že devětatřicetiletý rodák z Basileje ještě neřekl na okruhu poslední slovo. 

"Roger ještě vyhraje grandslam. Bude mít čtyři pět měsíců na to se rozehřát a pak přijede na Wimbledon," naznačila v rozhovoru pro tennisworldusa.org vítězka londýnského travnatého svátku z roku 2013.

Podle ní se Federer vrátí na okruh podobným stylem jako v roce 2017, kdy před tím také půl roku stávkoval a pak vyhrál Australian Open a právě Wimbledon.

Bývalá tenistka Hlaváčková bourala na kole, zuby jí rovnali v nemocnici Bývalá tenistka Hlaváčková bourala na kole, zuby jí rovnali v nemocnici Čtěte zde

"On vzhledem ke svém stylu a přirozenému pohybu nepotřebuje na trávě tolik trénovat. Umí servírovat, přejít na sítě, zahraje slice, pokud bude mít dostatečné sebevědomí a chytí formu, může tam vyhrát," věří Bartoliová.

Švýcar je kvůli zmraženému žebříčku vlivem pandemie stále na čtvrtém místě žebříčku. Návrat plánuje hned zkraje roku na Australian Open.

"Jsem na správné cestě za nejlepší formou. Nechci nic uspěchat, ale momentálně mě nic nebolí a pracuju na fyzičce," řekl v rozhovoru pro Schweizer Illustrierte. 

Nadal vyhrál French Open. S Djokovičem téměř nechyboval Associated Press |  01:27
reklama