Federer porazil Nadala letos i počtvrté a má titul z Šanghaje

15. 10. 2017 12:49
Roger Federer vyhrál i čtvrtý letošní souboj s dlouholetým rivalem Rafaelem Nadalem a podruhé v kariéře ovládl turnaj Masters v Šanghaji. Šestatřicetiletý Švýcar porazil ve finále o pět let mladšího Španěla 6:4, 6:3 a udržel otevřený souboj o to, kdo z nich ukončí sezonu na místě světové jedničky.
Roger Federer a Rafael Nadal na Laver Cupu 2017
Roger Federer a Rafael Nadal na Laver Cupu 2017 | Foto: Milan Kammermayer

Šanghaj - Rekordman v počtu grandslamových titulů Federer vstoupil do 38. vzájemného zápasu razantně a v úvodním gamu proměnil třetí brejkbol, který rozhodl o osudu celého setu. Se druhé sadě sebral soupeři podání dvakrát a za 62 minut proměnil druhý mečbol. Nadala porazil popáté v řadě a nepříznivou bilanci dlouholeté série snížil na 15:23.

V Šanghaji získal druhou trofej po triumfu v roce 2014 a s 94 turnajovými tituly se dotáhl v historických tabulkách na Ivana Lendla. Více jich má na kontě jen Jimmy Connors (109). V letošní sezoně se radoval pošesté a vyrovnal se svému rivalovi z Mallorcy.

Nadal, jenž letos prohrál s Federerm i finálové souboje na Australian Open a v Miami, nedostal tentokrát ani jednu šanci na brejk. Proti výborně podávajícímu Švýcarovi, který nastřílel deset es, se na returnu nedokázal prosadit a sérii šestnácti výher neprodloužil.