reklama

Rok bez tenisu jej nezastavil. Federer se vrátil na kurty a vybojoval výhru v Dauhá

Roger Federer, Australian Open 2020, 3. kolo Roger Federer, Australian Open 2020, 3. kolo autor: Reuters
Bývalý první tenista světa Roger Federer se po třináctiměsíční pauze zaviněné dvěma operacemi kolena vrátil na kurty vítězstvím.

Ve druhém kole turnaje v Dauhá si devětatřicetiletý Švýcar poradil 7:6, 3:6 a 7:5 s Danielem Evansem z Velké Británie.

"Je super být zpátky. Mám radost, že jsem tady a je jedno, jestli jsem prohrál, nebo vyhrál. Ale samozřejmě po vítězství je to příjemnější pocit," řekl Federer na webu ATP. "Byla to dlouhá cesta a obrovská výzva. Vrátit se v mém věku není úplně snadné. Ale měl jsem kolem sebe dobré lidi a to všechno usnadnilo," dodal.

Federer v předchozích třech vzájemných zápasech s Evansem neztratil ani set, dnes se však dvacetinásobný grandslamový vítěz na postup nadřel. První set pro sebe získal až v tie-breaku, ve kterém nabídl soupeři setbol. Druhá sada patřila třicetiletému Britovi a rozhodnout musel třetí set.

V něm Federer za stavu 3:3 odvrátil dva brejkboly a chvíli poté za stavu 5:4 mohl při Evansově podání rozhodnout, první mečbol ale osmadvacátý hráč světa odvrátil. Při druhém už trojnásobný vítěz turnaje v Dauhá nezaváhal. Ve čtvrtfinále Federera čeká Gruzínec Nikoloz Basilašvili.

"Ve třetím setu jsem si řekl: Jestli mám vypadnout, tak ať je na co koukat. Dan měl víc sil, ale dobře jsem podával a myslím, že jsem odehrál velmi dobrý zápas. Mám z výkonu opravdu velkou radost a potěšilo mě, že jsem zápas ukončil bekhendem po lajně," uvedl Federer, který se na návrat připravoval právě s Evansem.

"Dneska odehrál dobrý zápas a byl i skvělým tréninkovým parťákem. Za poslední dva týdny jsme spolu odehráli asi dvacet setů a dneska to pokračovalo," uvedl Federer. "V posledních třech, čtyřech gamech šel jeho výkon nahoru. Za stavu 3:3 se dostal z problémů a od chvíle, kdy jsem prohrával 4:5, po mně tvrdě šel," prohlásil Evans.

reklama