reklama

Federera při vítězném comebacku vítalo 13 000 diváků ovacemi vestoje

Roger Federer Roger Federer autor: Reuters
Švýcarský tenista, kterého před zápasem přivítalo více než 13 000 fanoušků ovacemi vestoje, porazil Dana Evanse z Velké Británie 6:3, 6:4.

Perth – Roger Federer oslavil na Hopmanově poháru hladký návrat na kurty po půlroční zdravotní pauze. Švýcarský tenista, kterého před zápasem přivítalo více než 13.000 fanoušků ovacemi vestoje, porazil Dana Evanse z Velké Británie 6:3, 6:4 a získal pro svůj tým úvodní bod. Druhý pak přidala Belinda Bencicová, která i přes zaváhání ve druhém setu přehrála Heather Watsonovou 7:5, 3:6, 6:2.

Za rozhodnutého stavu už tenisté ke smíšené čtyřhře nenastoupili. V úvodním utkání skupiny A porazila francouzská dvojice Kristina Mladenovicová, Richard Gasquet Německo reprezentované Andreou Petkovicovou a Alexanderem Zverevem 2:1.

Držitel 17 grandslamových titulů Federer v únoru podstoupil operaci kolena, French Open vynechal kvůli problémům se zády a v červenci předčasně ukončil sezonu, aby se mohl věnovat rehabilitaci. Ani v 35 letech ale nepomýšlel na konec kariéry.

Šafářová na úvod sezony rozdrtila krajanku Allertovou, dál jdou i další čtyři Češi Šafářová na úvod sezony rozdrtila krajanku Allertovou, dál jdou i další čtyři Češi Čtěte zde

"Myslím, že to záleží i na tom, jak se člověk zraní. Já se zranil při napouštění vany dětem, takhle bych se vážně nechtěl s tenisem rozloučit," řekl v rozhovoru na kurtu bývalý první hráč světa, jenž se během pauzy v žebříčku propadl na 16. místo.

Grandslamovou sbírku Federer nerozšířil od wimbledonského triumfu v roce 2012 a dobře si uvědomuje, jak je špička vyrovnaná. "Bylo by pěkné vyhrát další, bral bych samozřejmě i dva, tři nebo čtyři," usmíval se. "Je tam teď ale spousta dobrých hráčů, spousta mladých se dere nahoru. Rozdíly nejsou velké. Dám tomu šanci a uvidíme, jak to dopadne," dodal.

Tenisový Hopmanův pohár v Perthu (Austrálie):

Skupina A:

Francie - Německo 2:1

Mladenovicová - Petkovicová 2:6, 1:6, Gasquet - A. Zverev 7:5, 6:3, Mladenovicová, Gasquet - Petkovicová, A. Zverev 4:2, 4:1.

Švýcarsko - Velká Británie 2:0

Bencicová - Watsonová 7:5, 3:6, 6:2, Federer - Evans 6:3, 6:4.

reklama